źródło: pexels.com

Chyba nie ma osoby, które nie ceniłaby sobie czystość w domu, czy mieszkaniu. Jak wiadomo, czasem jest dość trudno utrzymać względny porządek, a co dopiero nieskazitelny, pozbawiony jakichkolwiek brudów ład w mieszkaniu. W szczególności, jeśli w jednej przestrzeni przebywa większa liczba domowników, lub mamy na głowie małe dzieci, wtedy ilość naszego czasu drastycznie maleje, a bałagan rośnie z minuty na minutę. Jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach? Czy są jakieś urządzenia, które pozwolą nam uporać się z brudem w łazience, czy kuchni, który gromadzi się na podłogach, bez potrzeby wcześniejszego przygotowania mopa, czy wody?

Stylowe i funkcjonalne mopy na parę

Jeśli cenimy sobie bardzo przydatne, funkcjonalne gadżety, o dużej wytrzymałości i ogromnej przydatności w domu, z pewnością naszą uwagę powinny zwrócić mopy parowe. To wygodne i proste w użyciu urządzenia, które w znaczącym stopniu ułatwiają utrzymanie czystości w mieszkaniu. Przede wszystkim ułatwiają tego rodzaju prace, ponieważ są gotowe do użytku w kilka sekund, jedyne, co należy mieć na uwadze, to odpowiednia ilość wody w zbiorniku, która następnie przekształcana jest w parę, a tą wykorzystuje się do czyszczenia powierzchni.

Jakie są korzyści z posiadania mopa parowego?

Wiele zależy od tego, na jaki produkt się zdecydujemy. W przypadku podstawowych urządzeń o standardowej funkcjonalności, zanim rozpoczniemy mycie podłogi, warto pamiętać o jej uprzednim odkurzeniu, ułatwi to sprzątanie, w innym przypadku może zdarzyć się, że efekt końcowy wcale nie będzie zadowalający. Jednak rośnie liczba produktów, które umożliwiają przeprowadzenie prac porządkowych bez uprzedniego odkurzania podłogi, co jest dodatkowym atutem, bo praktycznie pozwala na przeprowadzenie dwóch czynności za jednym razem. Oczywiście mop parowy nie odkurza kurzów, ale pomaga je w skuteczny sposób usunąć, tym bardziej, iż ściereczki do mopów są produktami bardzo chłonnymi, które świetnie zbierają brud.

Szybkie schnięcie podłogi

W przypadku tradycyjnych sposobów mycia podłogi, czy to przy użyciu tradycyjnego mopa, czy ścierki, nie da się uniknąć wilgoci na podłodze. Jest to w szczególności niebezpieczne dla paneli, czy innego rodzaju podobnych materiałów. Dlatego trzeba bardzo dokładnie wyciskać mopa, aby zminimalizować ilość wody, która znajdzie się na nawierzchni, dobrze również zadbać o właściwy przepływ powietrza, co przyśpieszy schnięcie podłogi. W przypadku mopa parowego nie występuje wilgoć, a jedynie delikatna smużka pary wodnej, która odpowiedzialna jest za czyszczenie podłogi. Jak wiadomo, do uzyskania pary potrzebna jest odpowiednia temperatura, co oznacza, iż sprzątanie odbywa się w warunkach, które pozwalają na skuteczne usunięcie nie tylko samego brudu, ale również niewidocznych dla oczu zarazków, czy bakterii, które mogą gromadzić się szczególnie w łazienkach, czy kuchniach. Poprzez wykorzystanie pary zmienia się także powietrze w pomieszczeniach, staje się lżejsze oraz bardziej świeże, przez co efekt czystości utrzymuje się przez dłuższy czas.

Mop parowy – do jakiego typu podłóg?

A teraz najważniejsze, czyli do jakiego typu podłóg możemy wykorzystać mopa parowego. W zasadzie lista jest tak długa, iż najlepiej wspomnieć, jaki rodzaj nawierzchni nie koniecznie powinien być traktowany tego rodzaju urządzeniem. Jest to przede wszystkim niezaimpregnowane drewno, także powierzchnie lakierowane i woskowanego, chociaż w tym przypadku rośnie liczba urządzeń, które są bezpiecznego dla tego typu podłóg. Oczywiście, przed użyciem urządzenia, najlepiej zapoznać się z instrukcją, gdzie producent wyszczególnia rodzaj powierzchni, którą możemy umyć przy użyciu mopa. Świetnie sprawdza się tak samo do paneli, jak również różnego typu glazury, czy marmuru, dlatego jest funkcjonalnym i wszechstronnym rozwiązaniem.

Jaka jest cena za mop parowy?

W tym przypadku mamy do czynienia ze sporą rozpiętością cenową. Można znaleźć modele, których cena ledwo przekracza 100 złotych, najczęściej są to jednak produkty tzw. powystawowe lub wcześniej wykorzystywane w trakcie prezentacji urządzeń. Średni koszt jednak wynosi pomiędzy 200 a 400 złotych. W tej półce cenowej z pewnością możemy liczyć na wytrzymałe, wydajne i funkcjonalne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here