źródło: pexels.com

Przez ostatnie lata sektor budowlany rozwinął technologie konstrukcji domów oraz bloków mieszkalnych. Wprowadzenie na rynek wysokiej jakości, nowoczesnych materiałów budowlanych, które pozwalają na stworzenie bardzo wytrzymałych, a jednocześnie eleganckich i funkcjonalnych przestrzeni, z zachowaniem odpowiedniej wytrzymałości poszczególnych elementów, a także wykazując właściwości izolacyjne, przekłada się na komfort użytkowania powierzchni mieszkalnych. Jednym z hitów ostatnich lat bez wątpienia jest tynk dekoracyjny. To rozwiązanie, które zyskało sympatię projektantów wnętrz, z uwagi bogactwo wzorów i kolorystyki, a także wszechstronne możliwości aranżacyjne.

Wykorzystanie tynku dekoracyjnego

W miejscach takich, jak łazienki, jedną z kluczowych kwestii jest zastosowanie odpowiedniej jakości materiałów. Poprzez dobór elementów pozwalających na wykończenie przestrzeni użytkowych, możliwe jest stworzenie bardzo eleganckiego, a jednocześnie funkcjonalnego oraz trwałego wnętrza. W miejscach takich, jak łazienki, występuje duża ilość wilgoci oraz wody, co przekłada się na potrzebę zastosowania materiałów, które zapobiegać będą przesiąkaniu wody do głębszych struktur budynku, co mogłoby prowadzić do osłabienia kondygnacji, a także powstawania grzyba. Dlatego obok popularnego rozwiązania, którym jest wykonywanie podłogi oraz wykańczanie ścian za pomocą płytek, coraz częściej można spotkać przestrzenie zrealizowane poprzez wykorzystanie betonu dekoracyjnego. Głównym atutem tego materiału jest jego wytrzymałość. Pozwala na stworzenie nawierzchni odpornej na wodę i wilgoć, która odróżniać się będzie oryginalną strukturą oraz kolorystyką, imitującą naturalne materiały, jak kamień, czy drewno. Dodatkowo, poprzez specjalną obróbkę tego typu nawierzchni, można uzyskać podłogę antypoślizgową, co przy okazji łazienek jest w szczególności ważne. Biorąc pod uwagę, iż jednym z elementów występujących w tego rodzaju pomieszczeniach jest kabina prysznicowa, w której brak brodzika, natomiast drzwi kabiny montowane są bezpośrednio na podłodze, wykorzystanie tynku dekoracyjnego ułatwia stworzenie odpowiedniej nawierzchni dla tego typu realizacji.

Tynk dekoracyjny w kuchni

To kolejne miejsce, gdzie można wykorzystać tynk dekoracyjny jako materiał przeznaczony do wykończenia wnętrza lub element ozdobny. Z pewnością można rozważyć stworzenie odpowiedniej struktury na przestrzeni znajdującej się bezpośrednio za płytą kuchenki. Jak wiadomo, w trakcie przygotowywania posiłków, jest to przestrzeń, na której gromadzić się może tłuszcz oraz wilgoć, z uwagi na parę wydobywającą się z gotowanych dań. Dlatego często montowano tam płytki lub szkła ozdobne, co ułatwiało późniejsze sprzątanie i pozwalało na stworzenie powierzchni odpornej na działanie wody. Obecnie jednak możliwość nałożenia warstwy tynku dekoracyjnego, pozwala na wykorzystanie tego materiału w celach ochronnych, ale również ozdobnych.

Odpowiednia aranżacja kominka

Wiele osób, które posiadają własny dom, nie wyobraża sobie salonu bez kominka. Co prawda obecnie jest to element pełniący bardziej funkcję estetyczną, jednak odpowiednie rozwiązania technologiczne pozwalają także na jego wykorzystanie jako dodatkowego źródła ciepła w okresach grzewczych. Już sam widok rozpalone drwa w kominku dodaje wnętrzu ciepła i wprowadza przyjemną atmosferę. Oczywiście, z uwagi na popiół oraz temperaturę niezbędne jest, aby wykorzystać materiały dedykowane wykończeniu tego rodzaju przestrzeni, co przełoży się na jej wytrzymałość. Również w tym przypadku świetnym rozwiązaniem okazuje się tynk dekoracyjny.

Tynk dekoracyjny – ile kosztuje?

W przypadku ceny wszystko zależy od tego, na jaki produkt się zdecydujemy. Świadomi potrzeb klientów producenci, oferują różne pojemności wiaderek z masą, co ułatwia zakupienie odpowiedniej ilości, a tym samym pozwala na redukcję kosztów. Odpowiednie przeliczenie zużycia na metr kwadratowy i dopasowanie ilości do zapotrzebowania metrażowego, ułatwia uniknięcie sytuacji, w której pozostanie nam po prostu większa ilość masy, z którą nie będzie co zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here