źródło: pexels.com

Na początku warto zadać sobie pytanie, czy jest coś w ogóle coś, co odróżnia standardowe myszki od tych dedykowanych graczom. Każda osoba, które ma styczność z grami komputerowymi świetnie zdaje sobie sprawę, jak bardzo płynność rozgrywki przekłada się na jej rezultat oraz samą przyjemność z gry. Dotyczy to tak samo gier w trybie single mode jak i online. Bez względu na to, w jaki rodzaj gry aktualnie gramy, jednym z podstawowych akcesoriów, przeznaczonych do jej obsługi jest myszka. Za jej pośrednictwem namierzamy przeciwników, obracamy kamerą, zapewniając sobie lepszą widoczność, czy oddajemy strzały, dobrze, o ile przy tym możemy popisać się spostrzegawczością oraz refleksem. Jednak, aby możliwe było właściwe posługiwanie się opcjami gry, także nasza myszka powinna posiadać określone właściwości, związane między innymi z czułością kursora.

Myszka gamingowa a biurowa

Wiele osób zastanawia się nad różnicami pomiędzy zwykłą, standardową myszką, wykorzystywaną do obsługi komputera, a tą przeznaczoną do gier komputerowych. Z podstawowych elementów warto wyróżnić przede wszystkim sam design, ponieważ akcesoria gamingowe wyróżniają kształtem oraz sposobem wykończenia. Różnice widoczne są także w samej wytrzymałości elementów, co obecności dodatkowych akcesoriów, jak podświetlanie. Bez wątpienia, jednym z ważniejszych rozwiązań stosowanych w przypadku myszek gamingowych jest obecność większej liczby przycisków, które pozwalają na przypisanie do nich konkretnych akcji, związanych z czynnościami wykonywanymi w grze. W dużej mierze ułatwia to rozgrywkę, nadaje jej większej dynamiczności i pozwala na uzyskanie lepszych wyników. Co więcej, na rynku dostępna jest bogata oferta tego rodzaju produktów, zróżnicowanych pod względem wielkości, co ułatwia wybór konkretnego rozwiązania i dopasowania go do wielkości naszej dłoni, co pozwala na lepszą obsługę myszki.

Myszka przewodowa czy bezprzewodowa?

W dużej liczbie przypadków myszki gamingowe to rozwiązania przewodowe. Wynika to z faktu na mniejsze opóźnienie związane z fizycznym ruchem myszki a wirtualnym. Nie oznacza to, iż wszystkie myszki bezprzewodowe mają większe opóźnienia. Na rynku dostępne są także wysokiej jakości rozwiązania bezprzewodowe, w których opóźnienie zbliżone jest do tego, które pojawia się w myszkach przewodowych.

Czy kupno myszki gamingowej się opłaca?

Bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie tego typu. Przede wszystkim, jeśli jesteśmy wyłącznie pasjonatami gier komputerowych, nie profesjonalnymi graczami, ciężko mówić, aby zakup myszki w jakikolwiek sposób zwrócił nam się, oczywiście w sensie materialnym. Trzeba pamiętać, że zakup tego rodzaju akcesoria do komputera ma przede wszystkim umilić czas spędzony w grze, a także ułatwić wykonywanie wielu czynności z nią związanych. Dlatego kupując myszkę, powinniśmy być przede wszystkim nastawieni na możliwość jej maksymalnego wykorzystania w poszczególnych produkcjach. Jeśli dotychczas nie mieliśmy styczności z tego rodzaju elementami, nie warto od razu kupować bardzo drogiej myszki, której cena przekracza kilkaset złotych, ponieważ nie mamy pewności, czy taki sposób gry, a przede wszystkim jej obsługa za pomocą przycisków umieszczonych na myszce, faktycznie nam podejdzie. Lepiej, w ramach testów i sprawdzenia „z czym to się je” kupić tańszy model, który pozwoli także sprecyzować przyszłe oczekiwania względem myszki.

Jaka jest cena myszki gamingowej?

A teraz najważniejsze, czyli jaką sumę pieniędzy powinniśmy przeznaczyć na tego rodzaju zakup? W sklepach dostępne są produkty w cenach już kilkudziesięciu złotych, jednak najczęściej są to akcesoria pozbawione charakterystycznych cech myszki gamingowej, jak dodatkowe przyciski, a jedyną cechą wspólną jest charakterystyczny kształt. Jeśli jednak celować będziemy w produkt, którego cena wynosi około 100 złotych, możemy liczyć już na profesjonalne rozwiązanie, faktycznie dedykowane graczom, które pozwoli na usprawnienie rozgrywki oraz przetestowanie możliwości związanych z akcesoriami do gier komputerowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here