źródło: pexels.com

W ostatnim czasie sektor akcesoriów przeznaczonych do gier komputerowych, czy dedykowanych graczom ceniącym sobie konsole do gry znacząco się rozwinął. Rośnie liczba ofert narzędzi przeznaczonych do wydajniejszego prowadzenia rozgrywek, które ułatwiają wykonywanie szeregu czynności w grze. Obok samej sterowności nie da się pominąć także designerskiego wykończenia, czy ogólnej wytrzymałości. Jednak warto zastanowić się, czy jest to wyłącznie chwyt marketingowy, którego celem jest pozyskanie jak największej liczby klientów, czy faktycznie produkt ten jest rozwiązaniem funkcjonalnym. Tym bardziej, iż produkty z kategorii akcesoriów gamingowych przewyższają standardowe urządzenia tego typu.

Czy można kupić myszkę gamingową w rozsądnej cenie?

Odwiedzając sklepy typu AGD/RTV, pierwsze, co rzuca się w oczy to niejednokrotnie ceny. W wielu przypadkach artykuły dedykowane dla graczy są z wyższej półki cenowej. Skąd takie różnice? Przede wszystkim trzeba pamiętać, iż myszka gamingowa jest urządzeniem przeznaczonym do wykonywania konkretnych czynności. Dla wielu osób, które na przykład czerpią przyjemność z rozgrywek meczy w Cs’ie czy innych grach typu FPS bardzo ważna jest czułość myszy. Innymi słowy możliwość szybkiej reakcji na zdarzenia na ekranie oraz kursor, który nadąża za naszymi ruchami determinują wynik rozgrywki. Ważna jest także sama „miękkość” podczas wciskania poszczególnych przycisków. W przypadku standardowej obsługi komputera nie ma to większego znaczenia, jednak podczas dynamicznej rozgrywki może mieć decydujący wpływ na płynność akcji. To, ile zapłacimy za myszkę, zależy w dużej mierze od tego, jakie są nasze oczekiwania względem tego produktu. Warto pamiętać, iż akcesoria gamingowe wyposażone są w szereg dodatkowych przycisków, ułatwiających wchodzenie w interakcję w czasie rozgrywki. Dlatego podstawowe modele myszek, przeznaczone do graczy, najczęściej posiadają trzy dodatkowe przyciski, pozwalające na ustawienie konkretnych akcji, czy przypisanie do nich hotkeyów. W bardziej rozbudowanej wersji liczba przycisków może wynosić nawet 9 różnych akcji, co znacząco wpływa na rozgrywkę. Jeśli dotychczas nie mieliśmy doświadczenia z tego typu urządzeniami, warto na początku kupić uproszczone rozwiązanie, które pozwoli na sprecyzowanie naszych oczekiwań i jednocześnie nie nadszarpnie naszego budżetu.

Myszki gamingowe – tylko dla profesjonalnych graczy?

Jeśli zastanawiasz się, czy tego rodzaju rozwiązania dedykowane są wyłącznie profesjonalnym graczom, pamiętaj, iż akcesoria gamingowe są przede wszystkim dedykowane osobom, którym zależy na przyjemnej i pasjonującej rozgrywce. Zaprojektowane zostały z myślą o maksymalnym dostosowaniu kształtu pod kątem użyteczności i funkcjonalności, dlatego nawet zakup tańszego rozwiązania przełoży się na lepszą grywalność oraz wyniki osiągane w poszczególnych grach. Co więcej, a jest to informacja dobra dla osób, które zawodowo lub hobbistycznie zajmują się projektowaniem graficznym, że myszka gamingowa może współpracować także z programami graficznymi, co znacząco zwiększa zakres jest wykorzystania.

Dlaczego myszka gamingowa jest lepsza niż standardowa?

Przede wszystkim duża liczba gier przeprowadzana jest w trybie online. Oznacza to wchodzenie w interakcję w innymi graczami, a jednocześnie o finalnym rezultacie rozrywki decydują nie tylko umiejętności, ale również posiadane akcesoria. Czułość myszki, łatwość jej obsługi, możliwość przypisania poszczególnych akcji do przycisków, w które jest wyposażona, przekładają się na wygodniejszą, bardziej dynamiczną rozgrywkę, dodatkowo ułatwiają przeprowadzanie szeregu czynności. Obsługa naszej postaci za pośrednictwem myszki, a nie dodatkowo klawiatury, na której przypisane zostały akcje, pozwala na szybszą reakcję na to, co dzieje się aktualnie na ekranie.

Jaka jest cena myszki gamingowej?

Jeśli interesuje nas podstawowy rodzaj tego produktu, spokojnie możemy zmieścić w granicach stu złotych. Za tą cenę otrzymamy produkt, który pozwoli przetestować nam możliwości tego typu akcesoriów, dodatkowo posiada niezbędne cechy tego typu rozwiązań, uwzględniając w to czułość myszki oraz czas wirtualnej reakcji na rzeczywistą akcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here