Leasing dla firmy

Leasing dla firm to jedna z najbardziej klasycznych form finansowania, pozwalająca na zakup samochodu w wygodny i bezpieczny dla przedsiębiorstwa sposób. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób dokładnie działa, pragniemy przedstawić ci pokrótce ten system pomocy przedsiębiorcom.

Dlaczego leasing może być lepszy niż inna forma kredytu?

Leasing to pewna forma kredytowania samochodu, jednak odznaczająca się wieloma zaletami, których nie można znaleźć w innych ofertach. Często jest znacznie bardziej elastyczny i pozwala na dobór znacznie ciekawszych i mniej obciążających dla przedsiębiorcy rozwiązań finansowych. Pozwala nawet na skorzystanie z pewnych ulg w podatkach, co dodatkowo wpływa korzystnie na stan finansowy przedsiębiorstwa.

Jakie zatem są najważniejsze jego cechy?

Klasyczne zakończenie leasingu – wykupienie samochodu

Jeśli zależy ci na leasingu, który daje możliwość końcowego wykupienia samochodu, z pewnością najbardziej klasyczne rozwiązanie będzie dla ciebie atrakcyjne. Dzięki niemu uzyskasz możliwość uzyskania pojazdu na własność, co przełoży się na trwałe poszerzenie twoje firmowej floty. Co więcej, dzięki takiemu zabiegowi będziesz mógł najpierw “przetestować” pojazd, dokładnie dowiadując się, jakie są jego zalety i wady. Z całą pewnością nie kupisz kota w worku, tylko samochód, który będzie w pełni odpowiadał twoim potrzebom.

Warto także zauważyć, że takie rozwiązanie pozwala ci na swobodne planowanie wydatków, ponieważ z góry, z kilkuletnim wyprzedzeniem, znasz ostateczną kwotę wykupienia samochodu.

Wygodnie rozłożone raty

Raty w leasingu są idealnie dopasowane do możliwości twojego przedsiębiorstwa. Masz wpływ na ich wysokość poprzez możliwość łatwego dopasowania okresu leasingowania, a także poprzez zadeklarowanie wkładu początkowego. Jeśli jednak w danej chwili nie możesz sobie pozwolić na ten wkład własny, a chciałbyś mimo wszystko podjąć się współpracy z firmą leasingową, również nic nie stoi na przeszkodzie, abyś podpisał odpowiednią umowę. W leasingu dla firm często istnieje możliwość rozpoczęcia użytkowania pojazdu z zerowym wkładem początkowym.

Możliwość doliczenia leasingu do kosztów uzyskania przychodu

Leasing firmowy to twój wydatek, pozwalający ci nie tylko na korzystanie z samochodu, ale też przekładający się na bezpośrednie korzyści firmowe, a przede wszystkim – na wykonywanie pracy, czyli uzyskanie przychodu. Właśnie dlatego masz możliwość doliczenia składki leasingowej do swoich kosztów uzyskania przychodu, co przełoży się na korzystniejsze opodatkowanie twojej firmy.

Nie musisz rezygnować z innych inwestycji

Leasing jest szczególnie korzystny dla firm, które chciałyby podjąć się kilku inwestycji jednocześnie. Pomoże im w jak najlepszym rozplanowaniu wszystkich finansów i w zachowaniu dużej płynności, co z kolei odpowiada za możliwość podejmowania się nowych wyzwań zawsze, gdy nadarzy się do tego okazja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here