W jaki sposób blogowanie i social media poprawiają Twoje SEO

Istnieje wiele powodów, dla których warto prowadzić bloga na firmowej stronie internetowej. Oprócz dzielenia się wiadomościami o firmie i promocjach, pomagania w zdobywaniu zaufania klientów i budowania reputacji eksperta w branży, jednym z najlepszych powodów prowadzenia bloga jest fakt, że pomaga on w zwiększeniu pozycji w rankingu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Z pierwszych pięciu wyników organicznych coraz 67,60% wszystkich kliknięć i 70-80% użytkowników ignorujących płatne reklamy dla wyników organicznych, po prostu blogowanie lub publikowanie postów na blogu dla dobra tego nie będzie działać magia. Istnieje pewien rodzaj nauki i chaotycznej dyscypliny do blogowania, które będą działać tylko wtedy, gdy wiesz, podstawowe składniki.

Oto kilka sposobów, w jaki sposób blogowanie przynosi korzyści (i podnosi poziom!) Twojej grze SEO.

Wirusowość

Czasami, masz szczęście i twój wpis na blogu staje się wirusowy. To może nawet zdarzyć się z dnia na dzień! Ale to jest jak strzelanie do księżyca. Częściej niż nie, nawet jeśli opublikujesz naprawdę interesujący, aktualny artykuł, te dwa czynniki nie gwarantują wirusowości. Podczas gdy wirusowość nie jest czymś, do czego możesz dokładnie dążyć, najlepsze praktyki, aby Twoje treści dotarły do większej liczby czytelników, to publikowanie wiecznie zielonych artykułów, prezentowanie aktualnych treści, które dotykają najnowszych lub nawet przyszłych trendów, oraz opanowanie używania słów kluczowych. Określ, co Twoi czytelnicy naprawdę chcą czytać online i daj im to. W badaniu ruchu wyszukiwania przeprowadzonym przez Ahref, nawet strony, które otrzymały tonę backlinków otrzymały zerowy ruch z Google z powodu tematów, które były przestarzałe lub niesłyszane przez większość odbiorców. Tak więc upewnij się, że twoje treści zawsze spełniają swój główny cel, czyli angażują i dostarczają wartości dla twoich odbiorców docelowych. Jak przypomina https://efectownia.pl/ – budowanie linków powinno być postrzegane jako lukier na torcie.

Udostępnianie w mediach społecznościowych

Kiedy strona zyskuje zwiększony ruch i powtarzających się odwiedzających, pokazuje to wyszukiwarkom, że strona jest wiarygodna i podnosi jej autorytet w ich algorytmach. W dzisiejszych czasach, cyfrowi stratedzy marketingowi powinni brać pod uwagę media społecznościowe dla najlepszych praktyk SEO. Kiedy tworzysz świetną treść, czytelnicy są bardziej skłonni do dzielenia się nią, a nawet do powrotu na Twoją stronę i zapisania się na listę mailingową. Ułatw ludziom dzielenie się wpisem na blogu, umieszczając na stronie przyciski udostępniania w mediach społecznościowych. Im szybciej ludzie będą mogli się nim dzielić, tym szybciej wzrośnie Twój ranking SEO. Dodatkowo, jeśli Twoja marka jest już obecna w mediach społecznościowych, rozważ przyjęcie nowych strategii, aby lepiej promować swoje treści na różnych platformach, przypomina https://efectownia.pl/. W ten sposób nie tylko zwiększysz ruch na swojej stronie, ale także nawiążesz kontakt z docelowymi odbiorcami i będziesz pielęgnować relacje z nimi, co może odegrać dużą rolę w realizacji innych celów biznesowych.

Obrazy i filmy

Wszyscy wiemy, że dobry obraz dodaje dramatyzmu i charakteru Twojemu wpisowi na blogu. Może dodać więcej wartości do treści i sprawić, że będzie ona na tyle interesująca i wciągająca, że odwiedzający pozostaną na stronie. Wraz ze wzrostem popularności Pinteresta, Instagrama i innych wizualnych platform mediów społecznościowych, nic dziwnego, że obrazy są zwracane dla 22,6% zapytań w Google. Blogi mogą skorzystać z tego rosnącego trendu poprzez optymalizację obrazów w treści i dodanie słowa kluczowego do ich nazw plików i znacznika alt-text HTML. Pomoże to wyszukiwarkom odczytać obrazy jako słowa kluczowe i pomoże klientom w znalezieniu Ciebie. To samo dotyczy oznaczania filmów unikalnymi hasłami, których klienci często używają do wyszukiwania informacji w sieci. Nawet zwykła aktualizacja i ponowna publikacja starych wpisów na blogu przy użyciu świeższych treści i obrazów może zwiększyć ruch na stronie nawet o 106%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here