źródło: pexels.com

Wiele osób, które z zamiłowaniem czytają nowsze i starsze pozycje książkowe, z pewnością miało do czynienia z e – bookiem. Jest to nic innego jak książka w formie elektronicznej. Z uwagi na rozwój technologii, coraz większa liczba księgarni, obok wersji papierowych, umożliwia swoim klientom zakup nowości i klasyków właśnie w takiej postaci. Także dla nowych autorów jest to świetnie rozwiązanie, ponieważ koszt dystrybucji książki elektronicznej jest o wiele niższy, niż w przypadku standardowego druku.

Jakie są zalety posiadania czytnika e – book?

Przede wszystkim jeśli jesteśmy osobami lubiącymi podróże, mamy wygodny dostęp do pokaźnej biblioteki. Niemal wszystkie nasze książki mogą jechać z nami w podróż. W przypadku papierowych wydań sprawa jest utrudniona i z reguły musimy wybrać tylko jeden, maksymalnie dwa tytuły, z uwagi, iż książka swoje waży i zajmuje trochę miejsca. Natomiast czytnik e – book spokojnie mieści się w damskiej torebce, czy kieszeni marynarki. Dlatego jest tak popularny. Co więcej, jego waga jest naprawdę niewielka. Wynosi około 220 gram, czyli jest to ciężar niezauważalny.

Wygodne śledzenie magazynów internetowych

Nie tylko literaci coraz chętniej wydają swoje dzieła w formie e-booków, rośnie również liczba magazynów, które promują swoje treści w formie elektronicznej. Dla wielu z nich to możliwość zwiększenia zasięgu, a także redukcja kosztów związanych z tradycyjnymi metodami prowadzenia tego typu działalności. Tym bardziej, iż każda osoba, nie tylko posiadająca e – book, ale również urządzenia takie, jak tablet, czy telefon, może przeglądać treści w formatach .pdf

Dlaczego czytnik jest lepszy niż tablet?

No właśnie, przecież możemy przeglądać treści na telefonie lub tablecie, dlaczego czytnik miałby być lepszy lub wręcz niezbędny? Na to pytanie istnieje kilka odpowiedzi. Przede wszystkim, jeśli chodzi o osoby, które nie posiadają tabletów, ich koszt jest wyższy, niż cena za czytnik. W przypadku telefonów o wiele wygodniej jest czytać książkę na urządzeniu do tego przystosowanym. Co więcej, z uwagi, iż czytniki wykorzystywane są tylko w konkretnym celu, wykazują sporą żywotność baterii, co pozwala na spędzeniu wielu godzin na czytaniu.

Książka papierowa a e-book

Istnieje kilka powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na wydawanie książek w formie elektronicznym. Przede wszystkim ogólne koszta dystrybucji są niższe. To przekłada się również na korzyści dla klientów, ponieważ cena detaliczna za produkt jest niższa. Z tej racji coraz więcej osób decyduje się na gromadzenie ciekawych pozycji w formacie e – booków. Dodatkową zaletą jest fakt, iż książki na nośniku nie zajmują miejsca fizycznie. Z pewnością wielu miłośników literatury z czasem miało ten problem, iż coraz trudniej było im przechowywać posiadany księgozbiór. W szczególności jeśli ktoś planuje przeprowadzkę lub mieszka w wynajmowanym mieszkaniu, pokaźnych rozmiarów biblioteczka może stanowić spore utrudnienie.

Jaka jest cena za czytnik e – book?

Jeśli chodzi o kupno tego rodzaju urządzenia, ceny są dość zróżnicowane. Podstawowe produkty, posiadające oczywiście najbardziej funkcjonalne rozwiązania i umożliwiające wygodne czytanie książek, zaczynają się od kwot w przedziale 250 – 350 złotych. Oczywiście dla osób bardziej wymagających, czy takich, które posiadają sprecyzowane wymagania, są dostępne także produkty z wyższej półki cenowej. Dlatego można natrafić na produkty w cenach 500 – 600 złotych.

Czy warto kupować czytnik e – book?

Tego rodzaju urządzenie jest polecane przede wszystkim osobom, które uwielbiają kupować i czytać książki. Bez wątpienia jednak jest to ogólnie przydatny gadżet, zapewniający dostęp do prywatnych zbiorów w każdym momencie. Sporym atutem jest także wielkość wyświetlacza, zapewniające wygodę w trakcie czytania. Trzeba pamiętać jednak, iż nie każdy model posiada podświetlanie ekranu, dlatego jeśli taka opcja nas interesuje, musimy zapoznać się najpierw z funkcjami, jakie posiada dany czytnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here