źródło: pexels.com

Wydaje się, że świat graczy podzielony jest na dwie grupy – miłośników konsol oraz komputerów. Oczywiście jest to podejście dość stereotypowe, kultywowane w memach, bo przecież posiadanie peceta do gie nie oznacza, iż nie można także czerpać przyjemności z rozgrywek na konsoli. Jedynym mankamentem może być kwestia związana z cenami, ponieważ zakup odpowiedniego urządzenia może być sporym wydatkiem, wiele osób zastanawia się, czy ma to sens.

Coraz to nowsze produkcje

Podobnie jak w przypadku komputerów oraz gier komputerowych, tak samo w świecie gier na konsole technologia idzie do przodu. Oznacza to, iż jeszcze parę lat temu naprawdę mocne urządzenie teraz ledwo daje radę, jeśli chodzi o gry w nowsze produkcje, a i tak trzeba najpierw wejść w ustawienia i wybrać opcję najmniejszych wymagań sprzętowych, zredukować efekty graficzne i chwilę poczekać, aż gra się odpali. Dla wielu to bardzo irytujące, tym bardziej w dobie rozdzielczości 4K, która pozwala na przeżycie naprawdę intensywnych i emocjonujących chwil podczas rozgrywki.

Technologia 4K a gry na konsolę

No właśnie, nie tak dawno mieliśmy FullHD, teraz już 4K. Najnowszej generacji telewizory, to nie tylko ogromna liczba cali, ale również najwyższej jakości obraz. W sektorze gier na konsolę to możliwość tworzenia produkcji dopieszczonych pod każdym względem. Efekty graficzne, pozwalają na przeniesienie gracza do świata gry. Oczywiście, aby odpalić grę w takiej jakości trzeba kozackiego sprzętu, a takim właśnie jest PlayStation 4 Pro, czyli produkt przeznaczony dla osób, które maja bardzo wyśrubowane wymagania, jeśli chodzi o konsole do gier. Ktoś, kto chce poczuć klimat gier 4K, odpalając grę na najwyższych obrotach, potrzebować będzie urządzenia, które temu sprosta. Dlatego starsze konsole po prostu przestają się sprawdzać.

TV 4K – doskonała rozgrywka na plejaku

Trzeba jednak pamiętać, że jeśli chcemy pograć w gry najwyższej jakości, nie tylko odpowiednia konsola jest nam potrzeba. Również telewizor musi spełniać określone wymagania techniczne, inaczej nawet najlepsza konsola nie zapewni nam doskonałej grafiki, ponieważ TV po prostu będzie odstawać technologicznie. Na szczęście na rynku dostępny jest szeroki wybór tego rodzaju produktów, a ich cena jest bardzo atrakcyjna. Trzeba też pamiętać, iż nie zawsze musimy wyłożyć gotówkę od razu. Wiele sklepów, tak samo stacjonarnych, jak również internetowych umożliwia zakup swoich produktów na raty. Warto też polować na promocje, które zdarzają się stosunkowo często. Wróćmy jednak do samego tematu konsoli oraz jej zalet.

PlayStation 4 Pro – parametry

Dla osób, które trochę znają się na wymaganiach sprzętowych oraz dostępnych na rynku rozwiązaniach, z pewnością bardzo interesującą informacją będzie fakt, iż ta konsola ta wyposażona jest w 8 – rdzeniowy proces Jaguar x86-64 AMD. Działa w oparciu o napęd Blue-ray co jest absolutną podstawą, jeśli chodzi o gry najwyższej jakości, ponieważ sporo ważą. Pojemność dysku to 1 TB, co jest świetnym wynikiem, także w porównaniu do laptopów, czy pecetów, natomiast pamięć ram wynosi 8 GB. Jeśli chodzi o kartę graficzną, jest to model AMD Radeon 4.20 TGLOPS. Trzeba przyznać, że pod względem tego, co znajduje się w konsoli, jest to technologia bardzo zaawansowana.

Ile kosztuje PlayStation 4 Pro?

No właśnie, a teraz kilka rzeczy na temat samej. W przypadku tego produktu trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu około 2200 do 2600 złotych, a przynajmniej w tym przedziale cenowym powinniśmy się porozglądać za jakimś sprzętem. Oczywiście jest to cena dość wysoka, dlatego, jeśli ktoś uważa to za przesadę, ma do wyboru dwie opcje: skorzystać z opcji PlayStation 4 Slim, czy nieco słabszego urządzenia, a co za tym idzie albo poczekać jeszcze trochę, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że cena spadnie za jakiś czas, tym bardziej, jeśli na rynek wprowadzane będą sukcesywnie nowsze modele. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób będą one odbiegać od już istniejących, tym bardziej, że obecne rozwiązania są już bardzo zaawansowane technologicznie i pozwalają na rozgrywkę w rozdzielczości 4K.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here