źródło: pexels.com

Firma Sony to bez wątpienia jeden z liderów, jeśli chodzi o wprowadzanie na rynek najwyższej jakości rozwiązań technologicznych, jeśli chodzi o świat konsoli do gier. Miłośnicy tego rodzaju rozwiązań na pewno bacznie śledzą zarówno zmiany na rynku w tej materii, jak również wyczekują najnowszych produkcji, które dostarczą im wielu godzin rozgrywki. W przypadku jednej z najpopularniejszych konsoli na świecie, czyli PlayStation 4 mamy do wyboru dwie opcje. Dlatego wiele osób zastanawia się, który produkt wybrać. Mniej doświadczone osoby zapewne w pierwsze kolejności zwracają uwagę na cenę, ponieważ różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka. Niektórym może wydawać się to wyłącznie chwytem marketingowym, jeśli chodzi o wprowadzenie dwóch modeli: Slim i Pro. Jakie zatem są fakty?

Gry w jakości 4K

Bardzo odczuwalny rozwój technologii w ostatnich czasach pozwoli na stworzenie najwyższej jakości urządzeń, działających w oparciu o technologię 4K. Oczywiście, aby było możliwe cieszenie się rozgrywką w tak wysokiej jakości, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Dotyczy to tak samo konsoli, jak również telewizora, do którego ta jest podłączona. W przypadku TV jest to urządzenie o wiele bardziej funkcjonalne i powszechniejsze w domach. Przede wszystkim pozwala na oglądanie filmów i seriali, a integracja tego urządzenia z Internetem daje nam dostęp do szeregu filmów dostępnych na platformach strumieniowych, jeśli jesteśmy ich subskrybentami. Natomiast konsola to urządzenie dla osób, które cenią sobie możliwość spędzenia wolnego czasu na emocjonujących rozgrywkach. Oczywiście produkt ten jest dedykowany tak samo młodszym, jak również starszym, podobnie jak rynek gier na konsole jest mocno zróżnicowany, a każda gra posiada dokładne określenia wiekowe. Jeśli chodzi o bardziej doświadczonych graczy, którzy siedzą w temacie, zdają sobie świetnie sprawę z różnić pomiędzy poszczególnymi wersjami PS4, co natomiast mają zrobić osoby, które nie miały styczności z tego rodzaju urządzenia i są po prostu w temacie zielone?

PS4 Slim – podstawowe informacje

Przede wszystkim, co rzuca się na początek, to bardzo zgrabny, subtelny wygląd konsoli, której rozmiary pozwalają na jej umiejscowienie w dowolnym miejscu. Jest również dość lekka, a przy tym posiada w środku zaawansowane technologicznie urządzenia, pozwalające na czerpanie przyjemności z rozgrywek w najnowszych produkcjach. Jednak nie bez powodu powstały dwie wersje: Slim oraz Pro. Trzeba też pamiętać, iż pierwotne PS4 było dostępne głównie w wersji Pro, natomiast ogromna popularność tego urządzenia sprawiła, iż producenci postanowili wypuścić na rynek urządzenie trochę bardziej odchudzone, o niższych parametrach technicznych, jednak bardziej przystępne cenowo. Sporym plusem jest wyciągniecie przez firmę Sony pewnych wniosków, które pozwoli na wypuszczenie konsoli zużywającej około 30% procent energii mniej, niż PS4 Pro. W kwestii pojemności dysków nic nie uległo zmianie, do wyboru mamy opcje 500 GB oraz 1TB. Inny jest również procesor, chociaż w obu przypadkach występuje w wersji 8 – rdzeniowej, to jego taktowanie w przypadku wersji Slim wynosi 1,6 GHz

PS4 Slim a Pro – zauważalne różnice

Poza wspomnianym już procesorem, który w wersji pro posiada taktowanie na poziomie 2,1GHz, jedną z najbardziej zauważalnych różnic jest GPU, czyli chodzi tutaj o grafikę. Moc graficzna w przypadku wersji odchudzonej wynosi 1,84 TFLOPS, w przypadku opcji Pro aż 4,2 TFLOPS. Innymi słowy moc graficzna jest o wiele trzykrotnie większa, co przekłada się na możliwość uruchomienia gry na najwyższych obrotach, bez obawy o to, że gra się będzie wieszać.

Zatem co wybrać?

No właśnie, wszystko jest kwestią tego, jakie są nasze wymagania, co do sprzętu oraz jakim budżetem dysponujemy. Jeśli gramy czysto hobbistycznie, nie przykładając aż tak dużej uwagi do jakości grafiki, która przecież w wersji Slim i tak jest wysoka, to z pewnością jest to produkt dla nas. Natomiast jeśli jesteśmy bardzo kategoryczni w temacie konsoli do gier i nie lubimy kompromisów, a najwyższa rozdzielczość gry i wszystkie detale stworzono po to, abyśmy się mogli nimi cieszyć, wtedy powinniśmy rozważyć zakup wersji Pro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here