źródło: pexels.com

Wielu użytkowników laptopów zdaje sobie sprawę, iż ich sprzęt wyposażony jest najczęściej we wbudowaną kamerkę, która umożliwia łączenie się za pośrednictwem popularnych platform, czy aplikacji, jak Facebook lub Skype. Jednocześnie spora część osób świadoma jest średniej jakości obrazu, który transmitowany jest za pośrednictwem tego urządzenia. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem urządzenia zewnętrznego, które zapewni doskonały obraz. Tym bardziej, jeśli na co dzień pracujemy na komputerze stacjonarnym, musimy posiadać tego rodzaju urządzenie, w innym przypadku nie ma mowy o konferencjach na żywo.

Dlaczego warto posiadać kamerkę internetową?

Rok 2020 i 2021 pokazują, jak ważny jest dostęp do aplikacji umożliwiających komunikację na odległość. W wyniku sytuacji pandemicznej, spora część pracowników wykonuje swoje zadania w trybie zdalnym. Z pewnością jest to dość przełomowa chwila, ponieważ ukazuje, iż praca zdalna może być realizowana w sposób równie efektywny, co w biurze, a Internet zapewnia tak doskonałą łączność i kontakt na bieżąco, iż niejednokrotnie ułatwia zaoszczędzenie czasu potrzebnego na spotkania twarzą w twarz. Również uczniowie i studenci realizują obecnie program nauczania w trybie zdalnym, co niejednokrotnie wymaga wykorzystania kamerki internetowej. Wykorzystanie urządzenia wysokiej jakości zapewnia doskonały obraz, a także pozwala uniknąć efektu poklatkowego, chociaż ten zależy nie tylko od samego urządzenia, ale również łącza internetowego.

Jakie są ceny kamerek internetowych

Ogólnie rzecz biorąc tego rodzaju produkty są stosunkowo tanie. Z pewnością uda nam się kupić model w przedziale cenowym 100 – 200 złotych, który spełniać będzie nasze oczekiwania i pozwoli na komfortowe prowadzenie spotkań. Warto też pamiętać, iż z reguły jest to inwestycja jednorazowa, ponieważ akcesoria tego typu są bardzo wytrzymałe, a ich odpowiednie użytkowanie pozwala na dodatkowe wydłużenie okresu użyteczności.

Kamerka na USB – czy to dobry pomysł?

Jak wiadomo złącza typu USB są coraz popularniejsze. Niemal każda ładowarka do telefonu posiada tego typu element, podobnie jak klawiatury, czy myszki przewodowe są podłączane do komputera najczęściej poprzez port USB. Dlatego nic dziwnego, że także kamerki internetowe mogą zostać podłączone do komputera za pośrednictwem tego rozwiązania. W zasadzie ciężko znaleźć produkty wyposażone w inny rodzaj wtyczki, dlatego nie mamy wyboru. Jedyna rzecz, nad którą można się zastanowić to sam rodzaj USB. Jak wiadomo także ta technologia przesyłu informacji poddawana jest ciągłym innowacjom, dlatego na rynku dostępnych jest kilka rodzajów portów USB. Najpopularniejsze, z którymi mamy styczność przy okazji wielu akcesoriów, czy dużej liczby telefonów to USB 2.0 lub USB 3.0, jednak można natrafić także na porty typu USB – C. Dlatego podczas dokonywania zakupu warto zwrócić uwagę, w jakie wejścia USB wyposażony jest nasz sprzęt, aby uniknąć ewentualnego rozczarowania. Może okazać się również, że niektóre z portów są już zajęte przez inne urządzenia i wymaga to kupna urządzenia o innym typie wtyczki.

Doskonała jakość obrazu

To również ważna informacja dla osób, które zajmują bądź planują prowadzić swój kanał streamingowy, na platformach takich, jak Twitch. Aby dostarczyć swoim potencjalnym widzom jak najlepszą jakość obrazu, nie tylko bezpośrednio z gry, jeśli jesteśmy graczami, ale też z kamerki nakierowanej na klawiaturę, czy naszą twarz, warto wybrać rozwiązanie wysokiej jakości, które umożliwi uzyskanie takiego efektu. Warto jednak pamiętać, iż podczas streamingu bardzo ważna jest także jakość naszego internetu. W wielu przypadkach prędkość łącza liczona jest na podstawie przyjmowanych danych, jednak w momencie uruchomienia streamu to nasz komputer, za pośrednictwem łącza, przesyła dane, dlatego trzeba mieć na uwadze, czy faktycznie posiadamy odpowiedni pakiet do tego typu zabawy. Transmisja obrazu bezpośrednio z gry oraz kamerki dodatkowo obciąża nasze łącze, co może wpłynąć na brak płynności transmisji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here