źródło: pexels.com

Coraz częściej, przy okazji odwiedzenia sklepów RTV/AGD można zauważyć szereg ofert przeznaczonych dla graczy. Można odnieść wrażenie, że określenie „gamingowe” stało się a na tyle popularne, iż jest stosowane przy okazji szeregu akcesoriów przeznaczonych do komputera. Dlatego rodzi się pytanie, czy faktycznie tego rodzaju elementy są innej, lepszej jakości lub posiadają dodatkowe funkcje, co odróżnia je od standardowych akcesoriów, czy jest to wyłącznie chwyt marketingowy?

Szereg akcesoriów dla graczy

Z pewnością wiele osób spotkało się z określeniem myszka gamingowa lub klawiatura gamingowa. Jeśli chodzi o same myszki, są to produkty dedykowane graczom, które domyślnie posiadają większą liczbę klawiszy, niż standardowe urządzenia, co przekłada się na jakość rozrywki. Oczywiście, podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest urządzenie, jak również na same rozwiązania technologiczne, w tym grip, zapewniający lepszą przyczepność dłoni do myszki, czy ilość przycisków. W niektórych przypadkach jedynym elementem, który wyróżnia myszkę na tle innych, jest dodanie słowa gamingowa oraz charakterystyczny dla tego typu urządzeń kształt. W praktyce jednak nie ma możliwości przypisania do myszki dodatkowych hotkey’ów.

Wysokiej jakości klawiatura mechaniczna

Podobnie sprawy się mają przy okazji klawiatury. Szereg produktów reklamowany jest przez producentów, jak produkt gamingowy, jednak w gruncie rzeczy, elementami, które wyróżniają ten element jest jego kształt i dodatkowe podświetlanie klawiatury. W przypadku produktów przeznaczonych do komputera, które dedykowane są graczom, bardzo ważną kwestią jest wytrzymałość klawiatury. Jak wiadomo, w trakcie rozgrywek jest poszczególne klawisze poddawane są wysokiej eksploatacji, w związku z czym zwykłe klawiatury mogą ulec szybkiemu zużyciu, co uniemożliwia wykonywanie na nich poszczególnych, często podstawowych czynności. Dlatego rozwiązania gamingowe wykonywane są w ten sposób, aby zapewnić urządzeniu jak największą funkcjonalność i wytrzymałość, a także uniknąć przypadków blokowania się klawiszy, z uwagi na ich zużycie. Podczas zakupu akcesoriów gamingowych trzeba zapoznać się z opisem poszczególnych produktów, aby mieć pewność, że trafiliśmy na produkt, którego faktycznie szukaliśmy.

Jakie są korzyści z posiadania klawiatury gamingowej?

Jedną z podstawowych kwestii jest ich wytrzymałość. Poprzez odpowiednią konstrukcję i mechanizm zastosowany pod klawiszami, mogą one być użytkowane naprawdę w intensywny sposób, co niejednokrotnie ma miejsce, w trakcie emocjonujących rozgrywek. Pomimo ceny wyższej, w porównaniu do standardowych klawiatur, są produktem ekonomicznym, z uwagi na żywotność. Dodatkowo świetnie prezentują się na biurku, ponieważ posiadają ciekawy, nowoczesny design, co również jej atutem dla osób streamujących rozgrywki. Bez wątpienia dla osób, które pasjonują się grami komputerowymi i nie chcą co chwilę kupować nowej, plastikowej klawiatury, a zainwestować w produkt wytrzymały i dostosowany do potrzeb klientów, jest to świetne rozwiązanie.

Jaka jest cena klawiatury mechanicznej?

Jeśli zależy nam na produkcie faktycznie wysokiej jakości, powinniśmy liczyć się wydatkiem rzędu 200 – 300 złotych, ponieważ w tej cenie z pewnością otrzymamy produkt wytrzymały, o eleganckim, nowoczesnym kształcie, który spełni nasze oczekiwania. Oczywiście dostępne są zarówno modele tańsze, jak i droższe, a zakup poszczególnego rozwiązania to kwestia indywidualna. Jeśli jednak szukamy tańszej klawiatury, powinniśmy zwrócić uwagę na materiały, z których została wykonana, a także ogólną wagę tego akcesoria. Przeważnie klawiatury mechaniczne są cięższe, niż ten biurowe, z uwagi na wzmocnienia wykorzystane do ich konstrukcji. Dla niektórych osób może być to wadą, jednak często są to klawiatury wykorzystywane przy okazji komputerów stacjonarnych, a zatem domyślnie mają swoje docelowe miejsce, dlatego nie ma potrzeby ich częstego przenoszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here