źródło: pexels.com

Każda osoba pasjonująca się grami komputerowymi z pewnością zwróciła uwagę na szereg akcesoriów dla graczy. Głównym celem tworzenia tego rodzaju produktów jest uprzyjemnienie, a także ułatwienie rozgrywki. Wynika to z faktu, iż wiele z gier wiąże się z wykonywaniem dużej liczby sekwencji i czynności za pośrednictwem tzw. hotkey’ów. Najczęściej są one przypisane do poszczególnych klawiszy klawiatura, co w trakcie gry oznacza niejednokrotną potrzebę balansowania dłońmi pomiędzy myszką a klawiaturą. W przypadku dynamicznych gier, w tym rozgrywek prowadzonych w trybie online, o naszym wyniku decydują niejednokrotnie ułamki sekund. Dlatego sam refleks jest bardzo ważny, ale czasem to nie wystarcza. Dlatego wykorzystanie sprzętu gamingowe może przełożyć się bezpośrednio na nasze wyniki w grze.

Dlaczego myszki gamingowe są lepsze od biurowych?

No właśnie, czy to nie jest tak, że producent tworzy myszkę o oryginalnym, nowoczesnym kształcie, do jej nazwy dodaje informację, iż jest to myszka gamingowa i na tym właściwie kończą się różnicę? Jeśli dotychczas nie miałeś styczności z tego rodzaju urządzeniem, warto zastanowić się nad różnicami, ponieważ jest ich dość sporo.

Co to jest DPI i dlaczego jest tak ważne?

Jest to parametr na podstawie którego liczy się czułość myszki. Standardowe urządzenia, takie jak myszki biurowe, posiadają przynajmniej 800 DPI, natomiast produkty gamingowe powyżej 1600 DPI. Jest to rozdzielczość myszki i oznacza odległość, jaką kursor pokona na monitorze po wykonaniu myszką fizycznego ruchu, czyli przesunięcia jej o jeden cal. To bardzo ważna informacja tak samo dla graczy, jak również grafików komputerowych, dla których rozdzielczość myszki odgrywa istotną kwestię w trakcie realizacji projektów.

Dodatkowa liczba przycisków

Standardowe produkty wyposażone są najczęściej w trzy, podstawowe przyciski, czyli popularne nazywane prawym i lewym przyciskiem myszki oraz scroll’em, przeznaczonym do przeglądania stron internetowych, czy dokumentów. Natomiast świadomi potrzeb swoich klientów, producenci myszek gamingowych wyposażyli swoje modele w dodatkowe przyciski, do których można przypisać poszczególne akcje, wykonywane w grze, czyli ustawić na nich hotkey’e. Ułatwia to sterowanie grą, czy postacią za pośrednictwem samej myszki i nie wymaga ciągłego balansowania dłońmi pomiędzy klawiaturą a myszką. Najlepiej, jeśli myszka, którą chcemy zakupić posiada przynajmniej osiem dodatkowych przycisków. Oczywiście, na rynku dostępne są tańsze rozwiązanie, wyposażone w trzy lub pięć dodatkowych klawiszy, jednak nie jest to rozwiązanie, które zapewni komfortową rozgrywkę, co najwyżej nieznacznie ją ułatwi.

Duża wytrzymałość urządzeń

Jak wiadomo elementy tego typu poddawane są intensywnej eksploatacji, w szczególności w trakcie emocjonującej rozgrywki, dlatego ważne są materiały, z których wykonano urządzenie. W znaczącej liczbie przypadków myszki gamingowe tworzone są z myślą o dużej wytrzymałości i komforcie użytkowania, dlatego obok wysokiej jakości materiałów, wyposażone są w gripy, których celem jest zapewnienie lepszej przyczepności dłoni do myszki.

Czy można kupić myszkę gamingową za 100?

A teraz najważniejsze: jeśli dysponujemy budżetem w granicach 100 – 150 złotych, czy możemy w ogóle liczyć, że uda nam się zakupić produkt gamingowy, który posiadać będzie wszelkie cechy tego rodzaju urządzenia? Bez wątpienia warto zwrócić uwagę na A4Tech Blazing A90 czy Genesis GX58. W tej półce cenowej są to myszki, które zapewnią nam funkcje, które posiadają akcesoria gamingowe, przede wszystkim osiem dodatkowych przycisków, do których możliwe jest przypisanie poszczególnych akcji, jak również regulację DPI do poziomu nawet 5000 tysięcy. Oznacza to, iż w niskiej cenie otrzymujemy raczej urządzenie podstawowe w tej kategorii produktowe, bez wątpienia jednak bardzo funkcjonalne. To dobre rozwiązanie dla osób, które grywają na komputerze sporadycznie, dlatego nie są zainteresowani kupnem droższego urządzenia, które z czasem będzie się kurzyć, lub służyć do przeglądania internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here