źródło: pexels.com

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań przeznaczonych dla graczy. Można napotkać sporą liczbę akcesoriów gamingowych, takich jak słuchawki, mikrofony, klawiatury, czy właśnie myszki gamingowe. Ceny są dość mocno zróżnicowane. Natknąć można się na oferty w granicach 100 złotych, ale również takie, które przekraczają granicę 500 złotych. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani, co tak naprawdę chcemy kupić lub mamy określone preferencje i dysponujemy budżetem w wysokości około 300 złotych, możemy liczyć na kilka opcji, które najpewniej wpasują się w nasze wymagania.

Zalety myszki gamingowej

Fani gier komputerowych, w szczególności Ci, którzy cenią sobie rozgrywki online, świadomi są, że kierowanie postacią, czy rozgrywką wymaga korzystania z poszczególnych klawiszy, czy ich sekwencji, nazywanych hotkey’ami. Przy okazji standardowych rozwiązań, jak myszka biurowa, posiada ona wyłącznie przyciski niezbędne do obsługi komputera, niejednokrotnie jednak to nie wystarcza, aby móc przeprowadzić mecz w Lol’u, czy w CS’ie na odpowiednim poziomie. Wystarczy pooglądać kilku ze streamów, którzy udostępniają także kamerkę skierowaną na klawiaturę, by myszkę, by zobaczyć, iż wykorzystują profesjonalny, dedykowanym graczom sprzęt.

DPI – czyli czułość myszki

DPI to jeden z podstawowych parametrów, jeśli chodzi o myszki komputerowe. Jest to dystans, jaki kursor pokona na monitorze, jeśli myszką wykonamy fizyczny ruch wynoszący 1 cal. W wielu przypadkach to czułość naszego urządzenia decyduje o tym, na ile sprawnie poradzimy sobie z oponentami w grze. Zbyt wolna myszka, która zamula, może sprawdzić, iż nasz refleks nie wystarczy do tego, aby pokonać rywali i przekładać się na precyzję ruchów, czy celowania w target. Dlatego odpowiedni dobór urządzenia ułatwia nam nam po prosu grę.

Większa liczba przycisków

Spora część funkcji, czy akcji podejmowanych w grze, przypisana jest do poszczególnych klawiszy klawiatury. Niejednokrotnie wymaga to zwinnego balansowania dłońmi pomiędzy myszką a klawiaturą, dlatego, aby ułatwić graczom prowadzenie rozgrywek, myszki gamingowe wyposażone są w dodatkowe przyciski, do których przypisać można hotkeye, co umożliwia sterowanie grę za pośrednictwem jednej ręki. Dlatego rozważyć zakup urządzenia wyposażonego w minimum osiem przycisków.

Hz – czyli prędkość przesyłania danych z myszki do komputera

To również ważne kryterium, podczas wyboru odpowiedniego dla nas urządzenia. Parametr Hz oznacza to, w jaki tempie przesyłane są informacje z myszki do komputera. Jeśli ich liczba jest dość niska, można doświadczyć lagów myszki, które utrudniają grę, bądź ją uniemożliwiają.

Urządzenia bardziej dopasowane do dłoni

Jak wiadomo, tak samo kobiety jak i mężczyźni lubią spędzać czas na komputerze. Także niezależnie od płci, niektórym wygodniej operować większymi urządzeniami, dla innych bardziej optymalnym rozwiązaniem będą te mniejszych gabarytów. Dlatego producenci oferują szeroki wybór, jeśli chodzi o sam kształt oraz wielkość myszki, aby jak najlepiej można było dopasować jej rozmiary do naszych preferencji.

Myszka do 300 złotych – które modele wziąć pod uwagę?

A teraz czas na odpowiedź na najważniejsze pytanie, czyli które z dostępnych produktów rozważyć, jeśli planujemy zakup tego typu akcesoria do gier? Produktami, których koszt wynosi około 250 złotych i z pewnością są warte zakupu to SteelSeries Sensei 310 oraz Razer Basilisk. Urządzenia bardzo czułe, wyposażone w powłoki antypoślizgowe, co ułatwia obsługę myszki nawet w trakcie emocjonującej rozgrywki. Jeśli skłonni jesteśmy przeznaczyć kwotę nieco przekraczającą próg 300 złotych, to możemy zastanowić się nad kupnem Logitech G502 HERO. Śmiało można powiedzieć, że ta myszka to już profesjonalne, bardzo czułe narzędzie, pozwalające na pełną kontrolę nad przebiegiem gry. Dodatkowym atutem jest 11 dodatkowych przycisków, do których można przypisać dowolne akcje. Dla wielu osób to ważna informacja, ponieważ taka liczba klawiszy na myszce w dużym stopniu ułatwia sterowanie postacią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here