źródło: pexels.com

Biorąc pod uwagę szeroki wybór artykułów w kategorii akcesoriów gamingowych, wszelkiego rodzaju myszki gamingowe w przedzialce cenowym sięgającym 500 złotych to z pewnością urządzenia wysokiej jakości, które spełniać będą oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jednak ich funkcje mogą zaskakiwać niektóre z osób, które planują zakup tego urządzenia, a dotychczas nie miały z nim do czynienia. Przede wszystkim przeznaczenie budżetu w wysokości 500 złotych zapewnia nam możliwość wyboru pomiędzy produktami bardzo funkcjonalnymi, z których korzystają także profesjonalni gracze, czy osoby o wysokim wymagań. Z tej racji są to osoby świetnie zorientowane, co do własnych potrzeb i wymagań, dlatego zdają sobie sprawę, które właściwości odgrywają dla nich kwestie istotne. Możemy dlatego być zaskoczeni przeglądając oferty producentów, w których natrafimy na pozornie proste modele, wyposażone tylko w kilka dodatkowych przycisków. Dlaczego tak się dzieje?

Wysoka precyzja i czułość myszki

Przecież myszka gamingowa powinna posiadać jak największą liczbę dodatkowych przycisków. Skoro tego typu rozwiązania dostępne są w tańszych modelach, dlaczego czasem natkniemy się na modele, których cena się do 500 złotych, a posiadają tylko podstawowe funkcje pod tym względem, czyli kilka dodatkowych przycisków, skąd więc taka cena? Trzeba mieć na uwadze, iż jest to sprzęt wysokiej jakości, a producenci wychodzą z założenia, iż jeśli ktoś planuje wydać kwoty rzędu 400 – 500 złotych na myszkę, to z pewnością zdaje sobie sprawę, jakie ma wymagania co do urządzenia. Wielu graczy, którzy są fanami tytułów takich, jak CS, ma innego typu oczekiwania, iż osoby spędzające czas na rozgrywkach w grach MMORPG, gdzie obsługa postaci wymaga dużej ilość hotkeyów. Dlatego producenci oferują różnorodne rozwiązania, bardziej dopasowane do indywidualnego stylu gry.

Czy warto kupić myszkę za 500 złotych?

W przypadku tego zakupu warto się zastanowić, czy jesteśmy w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, dotyczące naszych preferencji. To podstawowy krok, ponieważ w przypadku zakupu urządzenia, otrzymujemy bardzo czułe, precyzyjne narzędzie, wykorzystywane przez profesjonalnych graczy, posiadające parametry, które są niejednokrotnie nie spotykane w modelach tańszych. Z uwagi na tak dużą ilość DPI w myszce trzeba też zastanowić się, czy jakość oraz różnice pomiędzy tańszymi modelami będą przez nas odczuwalne. Może okazać się, iż nie dostrzeżemy różnicy, tak samo w przy zmianie DPI, jak i przy większej częstotliwości odświeżania myszki. Oczywiście modele tego typu bardzo fajnie leżą w dłoni, posiadają kozacki kształt i są ogólnie produktem szpanerskim, dlatego, obok profesjonalnych graczy, duża liczba streamerów zakupuje tego rodzaju urządzenia. Przede wszystkim fajnie wyglądają w trakcie transmisji, a dodatkowe podświetlenie RGB lub LED zapewnia ciekawy efekt wizualny. Oczywiście także jakość rozgrywki zyskuje na wykorzystaniu odpowiedniego urządzenia.

Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Jedną z opcji, która z pewnością stanowi rozwiązanie funkcjonalne i wszechstronne, wkomponowane w potrzeby szerszego grona odbiorców jest mysz Logitech G502 Lightspeed. Przede wszystkim wyróżnia się dynamicznym kształtem, ciekawym i wygodnym rozmieszczeniem dodatkowych przycisków, których liczba wynosi 11, a parametr DPI to 25 600, co oznacza, iż jest urządzeniem bardzo czułym, które pozwoli na efektywne prowadzenie nawet najbardziej dynamicznym rozgrywek. Co więcej, jest to produkt bezprzewodowy, co jest coraz częściej spotykane przy okazji myszek z wysokiej półki. Innym, godnym uwagi produktem jest mysz gamingowa MadCatz R.A.T. 8. To również produkt wysokiej jakości, o nieco niższym parametrze DPI, wynoszącym 16 000. Również wyposażona jest w 11 dodatkowych przycisków i posiada kształt, który zapewnia wygodną obsługę myszki. Produkty te cechuje duża wytrzymałość, czy wykorzystanie gripów wysokiej jakości, zapewniających wygodne operowanie urządzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here