źródło: pexels.com

Jeśli rozważamy zakup myszki gamingowej w tym przedziale cenowym, z pewnością możemy liczyć na o wiele szerszy wybór produktów. Przede wszystkim nie będzie, aż tak dużej potrzeby dokonywania wyboru pomiędzy liczbą dodatkowych przycisków a DPI, dodatkowo znajdą się tutaj produkty bezprzewodowe, które dorównywać będą tym przewodowym. Z reguły osoby, które chcą przeznaczyć trochę wyższą sumę pieniędzy na akcesoria do gier komputerowych, regularnie grywają w różnego rodzaju pozycje. Dlatego są świetnie zorientowani, jakie są ich wymagania, czego spodziewają się po konkretnym produkcie oraz w jakim celu będzie on użytkowany. Nie chodzi tylko o same gry, ale też szereg hotkey’ów, które można przypisać do myszki, zamiast sterować postacią za pośrednictwem klawiatury. Jeśli jest to nasz pierwszy zakup, jednak jesteśmy zdecydowani kupić coś ciekawszego, niż podstawowe rozwiązania za minimalną cenę, czy jest coś, co powinniśmy mieć na uwadze?

Częstotliwość próbkowania – myszki przewodowe a bezprzewodowe

Przez długi czas wiele osób utrzymywało się myszki przewodowe są lepsze, niż te przewodowe. Było to związane z czasem odświeżania, czyli parametrem Hz danej myszki. W praktyce oznacza to, w jakim czasie dane z myszki przesyłane są do urządzenia, do którego to urządzenie jest podłączone. Dla przykładu 500 Hz w danej myszce oznacza, iż jest ona odświeżania co 2 milisekundy, natomiast 1000 Hz, iż odświeżanie następuję co 1 milisekundę. Czyli dane z myszki do komputera przesyłane są co milisekundę. Czy ten parametr jest faktycznie ważny, to zależy, jakim sprzętem dysponujemy, jeśli chodzi o monitor, a także na ile sami jesteśmy czuli na tak subtelne różnice.

Co to jest DPI myszki?

Jest to kolejny parametr, który może mieć spore znaczenie w jakości rozgrywki. DPI jest liczony na podstawie tego, jaki dystans na monitorze pokona kursor, jeśli przesuniemy myszkę o jeden cal. Dla wielu graczy to strategiczny element, który przekłada się na osiągnięcia w grze. Czułość myszy zapewnia większą precyzję i skraca czas reakcji na to, co dzieje się właśnie na ekranie. Dla przykładu: szereg myszek biurowych posiada DPI na minimalnym poziomie 800, natomiast akcesoria gamingowe przynajmniej 1600 DPI. Przynajmniej, ponieważ można znaleźć urządzenia bardzo czułe, których DPI wynosi nawet 16 000, co sprawia, iż urządzenie takie jest bardzo czułe, jednak jego użytkowanie może być nieco utrudnione dla osób, które nie mają wprawy w obsłudze tak wrażliwych na ruch myszek.

Dodatkowe przyciski

To jeden ze sporych atutów myszek gamingowych. Pozwala na obsługę gry za pośrednictwem przycisków, które znajdują się bezpośrednio na myszce, co przekłada się zarówno na nasz reakcji, jak również pozwala prowadzić dynamiczną rozgrywkę. Warto zwrócić uwagę na to, ile dodatkowych przycisków oferuje poszczególny producent.

Myszka do 400 złotych – jaki model wybrać?

A teraz przejdźmy do najważniejszego, czyli na które produkty warto zwrócić uwagę oraz co czego możemy się spodziewać po myszkach w tym przedziale cenowym. Przede wszystkim można pokusić się po polecenie myszek bezprzewodowych, takich jak Logitech G703 Lightspeed oraz Logitech G604 Lightspeed. W tej cenie możemy oczekiwać od urządzenia, że w kwestii prędkości przesyłu danych z myszki do komputera, będzie ona porównywalna do myszek przewodowych. W przypadku myszek na kabel, model SteelSeries Rival 710 może okazać się bardzo trafionym zakupem. Przy okazji takiego budżetu spokojnie możemy wymagać od produktów, aby posiadały wysoką czułość, która idzie w parze ze sporą liczbą przycisków. W końcu jest to cena, która zobowiązuję do czegoś.

Czy warto kupować myszkę za 400 złotych?

Skoro na rynku dostępne są modele tańsze, czy warto kupować myszkę za 400 złotych? Jeśli regularnie gramy w różnego typu gry, zwłaszcza w trybie online, tego rodzaju zakup dostarczy nam niezbędnych rozwiązań technologicznych, które mają realny wpływ na samą jakość rozgrywki oraz nasze wyniki, uzyskiwane w ich trakcie. Trzeba też pamiętać, iż wysoka jakość materiałów, przekłada się na żywotność tego typu urządzeń, dlatego jest to zakup, który posłuży nam przez dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here