źródło: pexels.com

W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy tak mocno zabiegani i balansujemy pomiędzy obowiązkami rodzinnymi i domowymi a zawodowymi, z pomocą przychodzi nam szereg funkcjonalnych urządzeń, które ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. W domu, gdzie są dzieci i na wszystko brak czasu, utrzymanie porządku może być zadaniem naprawdę wymagającym. W szczególności jeśli chodzi o czyszczenie podłóg, ponieważ czynność ta może chwilę zająć, zwłaszcza jeśli metraż mieszkania lub domu trochę sobie liczy, a my mamy do ogarnięcia kilka pomieszczeń. Z pomocą przychodzą nam mopy parowe, które są naprawdę świetnym sprzętem domowym, który sprawia, że sprzątanie staje się proste, szybkie i przyjemne.

Jakie jest zastosowanie mopów parowych?

Jak nazwa wskazuje, są to urządzenia przeznaczone do mycia podłóg. Ich funkcjonalność wynika ze sposobu działania. Wszystko, czego nam potrzeba do odrobina wody, którą wlewamy do specjalnego pojemnika. Następnie jest ona podgrzewana a mop wytwarza parę, która wykorzystywana jest do czyszczenia powierzchni płaskich. Sporym atutem jest fakt, iż w ogóle nie trzeba wykorzystywać żadnych detergentów, a para o wysokiej temperaturze doskonale poradzi sobie z nawet bardzo brudnymi podłogami, a co więcej, umożliwia usunięcie dużej liczby zarazków. Jeśli martwisz się, iż mieszkanie nie będzie pachnąć świeżością, jak ma to miejsce po tradycyjnym myciu, przy użyciu zwykłego mopa lub ścierki, spokojnie, czystość wyczuwalna jest w powietrzu. Co więcej, sprzątanie zajmuje kilka chwil, a mopy z reguły nagrzewają się w ciągu 30 – 45 sekund. Są bardzo wydajne, a fakt, iż podłoga czyszczona jest przy użyciu pary przekłada się na to, iż po prostu schnie szybciej.

Do jakiego typu podłogi wykorzystywać mopa parowego?

Z reguły każdy producent określa do jakiego typu podłogi przeznaczony jest jego produkt. W wielu przypadkach niewskazane jest, aby stosować mopa do podłóg nieimpregnowanych, lakierowanych lub powierzchni woskowanych, jednak rośnie liczba produktów bezpiecznych dla tego rodzaju rozwiązań architektonicznych. Natomiast urządzenie, jakim jest mop z pewnością może być stosowane w pomieszczeniach, gdzie jest marmur, panele podłogowe, płytki, zapewniając w nich czystość i świeżość. Jednak przed użyciem mopa, czy jego zakupem, warto zapoznać się z zaleceniami ze strony producenta.

Kupno mopa – na co zwrócić uwagę?

Jedną z podstawowych rzeczy będą oczywiście powierzchnie, do których wskazane jest użytkowanie mopa. Kwestią drugą i dość praktyczną, jest sama długość przewodu. Z uwagi, iż mop wymaga podłączenia do prądu, warto zadbać o odpowiednią długość kabla, co ułatwi nam porządki. Warto także mieć na uwadze pojemność zbiorniczka na wodę, w szczególności, jeśli zamierzamy kupić mopa z myślą o dużych powierzchniach. Kolejnym elementem będą jego moc oraz opcja wyboru natężenia pary. Należy też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są ściereczki do mopa oraz, czy producent przewiduje dodatkowe końcówki, na przykład te, wykorzystywane do czyszczenia fug pomiędzy płytkami. Ważny jest także sam kształt mopa, w szczególności elementu, do którego przyczepiania jest ściereczka.

Mop do 500 złotych – jaki wybrać?

W przypadku tego typu urządzeń, jeśli pragniemy przeznaczyć kwoty rzędu 500 złotych na jego zakup, z pewnością możemy mieć wysokie oczekiwania. Jest to kwota, która pozwoli na zakup wydajnego, funkcjonalnego, wysokiej jakości urządzenia. Jednym z produktów, na które warto zwrócić uwagę jest Black&Decker FSMH1621. Urządzenie wysokiej jakości, pozwala na szybkie przejście do trybu ręcznego, co ułatwia czyszczenie trudno dostępnych przestrzeni. Drugą opcją jest wybór marki Vileda, która jest bardzo popularnym producentem mopów parowych i posiada bogatą ofertę produktową. Na liście nie może zabraknąć również produktów firmy Karcher, która z pewnością jest dobrze znana wielu osobom. Ciężko o wskazanie konkretnego producenta i jednego produktu, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, bardzo wysokiej jakości, które różnią wyłącznie niuanse.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here