źródło: pexels.com

Bez wątpienia jesteśmy społeczeństwem, które coraz więcej czasu spędza w pozycji siedzącej. Tak samo z uwagi na kwestie zawodowe, czy także w trakcie rozrywki. Z pewnością każdy spotkał się ze stwierdzeniem, że jest to sporym obciążeniem dla naszego kręgosłupa. Dlatego ważne jest, aby z jednej strony regularnie ćwiczyć, co jakiś czas odchodzić od komputera, w celu zmiany pozycji, czy rozciągnięcia się, ponieważ takie zawieszenie w jednej pozycji odbija się negatywnie na stawach. Dodatkowo, przy wielu godzinach przesiadywania w biurze, czy przed monitorem komputera, potrzebujemy naprawdę wygodnych warunków oraz właściwego oparcia, zarówno dla pleców, jak i łokci, dzięki czemu siedzi nam się o wiele wygodniej.

Czym są fotele gamingowe?

Zapewne wiele osób kojarzy ergonomiczne krzesła obrotowego, przeznaczone do biur. Tego rodzaju modele posiadają szereg funkcjonalnych rozwiązań, które przekładają się na przyjemność z przesiadywania, wygodne stabilne oparcie dla pleców, podłokietniki posiadające funkcję regulacji wysokości oraz wiele innych, praktycznych elementów. W zasadzie fotel gamingowy jest rozwiązaniem zbliżonym do krzesła obrotowego ergonomicznego. Skąd więc nazwa gamingowy oraz jakie są różnice pomiędzy tymi modelami?

Krzesło ergonomiczne obrotowe a fotel gamingowy – różnice

źródło: pexels.com

Jeśli chodzi o rozwiązania wykorzystanie w obu przypadkach, są one do siebie dość zbliżone. Jedną z podstawowych różnić jest przede wszystkim design. Krzesła ergonomiczne posiadają kształty oraz wykonane są z materiałów, które wkomponowują się w przestrzenie biurowe, natomiast fotele gamingowe to kategoria produktów, które mają zachwycać nie tylko pod względem samej wygody, ale również wyglądu. Dlatego dostępne produkty posiadają oryginalną kolorystykę oraz kształt. Z pewnością jednym z charakterystycznych produktów są Diablo Chairs. Bardzo bogata oferta produktowa przekłada się na możliwość zakupu ciekawego przedmiotu, które wkomponuje się w różnego typu przestrzenie. Tego rodzaju rozwiązania zachwalane są przede wszystkim przez Streamerów oraz profesjonalnych graczy komputerowych, którzy przed ekranem spędzają wiele godzin i istotną rolę odrywa dla nich wygoda. Fotele gamingowe, w wielu przypadkach, umożliwiają praktycznie rozłożenie się na nim.

Fotel gamingowy a zwykłe krzesła obrotowego

źródło: pexels.com

Wiele osób może zaskoczyć cena tego typu produktów. Najczęściej jest to koszt około 750 – 950 złotych. Chociaż może to być dość spory, jednorazowy wydatek, w zamian otrzymujemy bardzo funkcjonalny, wygodny w użytkowaniu, wytrzymał fotel, który posłuży nam przez wiele lat. Niektórzy zastanawiają się, czy skoro cena jest tak wysoka, to czy faktycznie warto dokonywać takiego zakupu, w końcu na rynku dostępne są krzesła obrotowego w cenach około 300 złotych. Faktycznie, jest to prawdą, ale w tym przypadku wysoka cena foteli nie wynika z chwytu marketingowego, jakim jest skierowanie produktu dla graczy, ale przede wszystkim z faktu, iż modele dostosowane zostały pod docelową grupę klientów. Oznacza to funkcjonalność, wysokiej jakości materiały wykorzystane, czy szereg udogodnień. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku ergonomicznych krzeseł obrotowych. Natomiast podstawowe produkty w kategorii krzeseł obrotowych, niejednokrotnie nie posiadają szeregu funkcji dostępnych w droższych modelach. Wyposażone tylko w niezbędne elementy, wygodniejsze niż zwykłe krzesła i bardziej praktyczne, jeśli chodzi o pracę przy komputerze, pozbawione są komfortu modeli gamingowych i ergonomicznych.

Czy warto kupować fotel gamingowy?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy profesjonalnymi graczami, czy tylko hobbistycznie gramy na komputerze, zakup krzesła gamingowego to dobry wybór, ponieważ produkt ten zostanie z nami na lata. Tak samo, zwłaszcza w ostatnim czasie, gdy wzrosła liczba pracowników zdalnych, którzy muszą pracować przed komputerem z domu i czasem wygodne, biurowe krzesła musieli zamienić na te zwykłe, domowe, chcąc zadbać o swoją wygodę i komfort, powinny rozważyć zakup takiego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here