Kurier dla firmy – co brać pod uwagę przy wyborze?

0
569

Jeśli podstawą działalności firmy jest wysyłka towarów i dostarczanie ich do klientów czy biznesowych partnerów szybko i w należytym stanie, prowadzący działalność musi podjąć racjonalną decyzję w zakresie stałej współpracy z firmą kurierską. Podpowiadamy, co brać pod uwagę przy jej wyborze.

Przesyłki kurierskie najlepszej jakości

Firmy, które realizują przesyłki do klientów, muszą stawiać na szybką realizację zamówień i najlepszą jakość całego procesu logistycznego. Kurier musi gwarantować bezpieczeństwo transportu, sam przewoźnik musi być w pełni wiarygodny, solidny, uczciwy. Chociaż na polskim rynku panuje ogromna konkurencja w tej branży, to jednak wcale nie tak łatwo podjąć ostateczną decyzję o współpracy.

Dobra firma kurierska:

– realizuje przesyłki ekspresowo, nawet tego samego dnia,

– zapewnia śledzenie przesyłek,

– gwarantuje dodatkowe ubezpieczenie paczek,

– ustala indywidualnie dopasowany harmonogram odbioru przesyłek z firmy,

– oferuje niskie ceny usług i rabaty w ramach różnych abonamentów,

– działa na rynku lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Porównanie konkurencyjnych ofert

Zanim firma podpisze długofalową współpracę z danym przewoźnikiem, w pierwszym etapie powinna porównać co najmniej kilka konkurencyjnych ofert. Dzięki temu udaje się wybrać kuriera, który spełnia indywidualne oczekiwania w ramach należytego funkcjonowania biznesu.

W sieci bez problemu znaleźć można wyszukiwarki najlepszych usług kurierskich. Wystarczy zaznaczyć konkretne parametry, na przykład wysyłka DPD w Krakowie, waga paczki, gabaryt, adres dostarczenia, opcja priorytetowa, cena. Jedną z takich porównywarek jest epaka, to narzędzie świetnie sprawdza się w ramach jednorazowych wysyłek, jak i stałej współpracy na rynku B2B.

Usługi kurierskie, które zwiększają komfort prowadzenia firmy

Odpowiadając na coraz większe wymagania firm, kurierzy oferują usługi niestandardowe, które bardzo często okazują się „ostatnią deską ratunku” w zakresie wysyłek towarów czy poufnych dokumentów. Przede wszystkim możliwe jest zamówienie kuriera z dostarczeniem paczki jeszcze tego samego dnia – ta opcja działa na rynku lokalnym. Pamiętajmy jednocześnie, że większość firm kurierskich dostarcza paczki następnego dnia roboczego na terenie całej Polski i w ciągu kilku dni roboczych na arenie międzynarodowej.

Z kurierem udaje się ustalać szczegółowy harmonogram odbioru przesyłek, niektórzy przewoźnicy dostarczają nawet jednolite opakowania paczek. Wszystko to wpływa na niezawodne funkcjonowanie działalności gospodarczej.

Nie da się też ukryć, że ważna jest cena usług kurierskich, szczególnie jeśli te są podstawą działalności biznesu. Korzystając z abonamentów, można je skutecznie minimalizować, jednocześnie generując coraz większe zyski.

Kurier dla firmy ma być tani, odbierać paczki szybko i w ekspresowym tempie je dostarczać, a wszystko to przy zachowaniu należytej staranności oraz bezpieczeństwa przewożonego towaru. Najlepiej wybierać te firmy kurierskie, które cieszą się pozytywną opinią i mają stabilną sytuację w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here