kurier

Poczta Polska już od jakiegoś czasu ma ogromną konkurencję i na jej tle wypada niestety słabo. Dzisiaj coraz więcej osób korzysta z przesyłek kurierskich albo paczkomatów. Tego rodzaju wysyłki paczek i ich odbiór jest znacznie bardziej komfortowy, szybszy i nierzadko o wiele tańszy. Co wybrać? Zdecydować się na współpracę z kurierem, a może jednak paczkomat będzie lepszym rozwiązaniem. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Przesyłki kurierskie – optymalna wygoda

Kurier odbierze od Ciebie paczkę albo dostarczy Ci przesyłkę, a Ty nie musisz nawet wychodzić z domu. Od momentu zamówienia do dostarczenia przesyłki pod wskazany adres mija najczęściej doba. Przesyłki premium, szczególnie te na rynku lokalnym, jak DHL Jelenia Góra umożliwiają otrzymanie albo dostarczenie paczki nawet tego samego dnia. W zależności od potrzeb paczki mogą być też kierowane na rynek krajowy albo ten międzynarodowy.

W czasach pandemii koronawirusa to właśnie przesyłki kurierskie sprawdziły się jako ta najbezpieczniejsza opcja, ponieważ ich dostarczanie odbywa się w sposób bezkontaktowy. Nie tracimy czasu na wychodzenie z domu, ani stanie w długich kolejkach w oddziałach pocztowych. To też spore ułatwienie, patrząc na wysyłki towarów o dużych gabarytach.

Z usług firm kurierskich korzystać mogą zarówno klienci indywidualni, ale też firmy i właśnie biorąc pod uwagę działalności gospodarcze, trzeba przyznać, że to najwygodniejsze rozwiązanie. W natłoku zawodowych obowiązków kurier wyręczy nas w wysyłce koniecznych przesyłek. Te firmy, które mają podpisaną umową abonamentową z firmami kurierskimi, mogą liczyć na przybycie kuriera zgodnie z ustalonym harmonogramem, co nie zaburza podstawowej pracy.

W przypadku klientów indywidualnych można wspomnieć o jednej wadzie, jaką jest zależność czasu dostarczania przesyłek. Odbiorca musi być pod wskazanym adresem i o ile w standardzie jest już opcja śledzenia przesyłek, to trudno przewidzieć, kiedy dokładnie kurier zapuka do drzwi. Niektóre firmy kurierskie wprowadziły w tym celu ułatwienie, a odbiorca może zaznaczyć preferowaną godzinę odebrania przesyłki albo zatelefonować do kuriera, aby umówić się z nim na dogodny termin.

A może jednak paczkomat?

Paczkomaty to nadal nowość na polskim rynku, chociaż od razu zdobyły ogromną popularność, a w większych miastach naszego kraju ich liczba szybko rośnie. Ogromną zaletą korzystania z paczkomatu jest atrakcyjna cena – usługa wysyłek paczek jest znacznie niższa, aniżeli w przypadku przesyłek kurierskich. Z paczkomatu można korzystać bez ograniczeń czasowych, również w weekendy, a na odbiór paczki klient ma 24 godziny.

Korzystanie z tej formy odbioru czy nadawania paczek wymusza jednak wyjście z domu i udanie się do „skrzynek”. Ograniczeniem może być także waga i gabaryt przesyłki, bowiem te największe nie zmieszczą się do skrytki.

Co ważne, również w przypadku wysyłki paczki paczkomatem mamy opcję śledzenia wysyłki, otrzymujemy też informację na maila bądź SMS-em o dostarczeniu jej do danego paczkomatu. Odbiór następuje po wpisaniu specjalnie wygenerowanego kodu. Ta „operacja” trwa dosłownie kilka sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here