Zmywanie w zakładzie cukierniczo-piekarniczym

Zmywanie kojarzy nam się z czynnością obowiązkową, ale niezbyt przyjemną. Nawet w domu większość z nas tego nie lubi i preferuje posługiwanie się zmywarką. To oczywiste, że w zakładzie produkcyjnym proces zmywania może być jeszcze trudniejszy. Dlatego warto wybrać do niego najlepszą, wydajną zmywarkę.

Zmywanie w zakładzie produkcyjnym

Zakład produkcyjny, w którym powstaje pieczywo i wyroby cukiernicze, to miejsce wytężonej pracy. Każdego dnia mogą zostać wyprodukowane w nim ogromne partie chleba, bułek i ciast, które następnie są rozwożone do odbiorców (hurtowni czy sklepów) albo sprzedawane w sklepiku tuż przy pracowni.

W każdym z tych przypadków powstają całe setki koszy, które należy umyć przed kolejnym załadunkiem. Wydaje się wręcz niewykonalne, aby mycie odbywało się ręcznie ze względu na ekstremalnie wysokie ilości przedmiotów. Właśnie dlatego opracowane zostały specjalne, przemysłowe zmywarki tunelowe, dostosowane do koszy. To one pozwalają na uporanie się z nimi i zachowanie odpowiedniej czystości oraz higieny.

Jak działa zmywarka tunelowa?

Zmywarka tunelowa to wysokosprawne urządzenie, dostosowane do ekstremalnych obciążeń. Oferowane przez markę Ibis urządzenie pozwala na mycie nawet stu koszy na godzinę pracy, co zawdzięcza szybkiemu systemowi załadunku, rozładunku i oczywiście samego mycia oraz płukania.

Zmywarka tunelowa ma specjalną konstrukcję, dzięki której myte akcesoria wjeżdżają do środka i są poddawane silnemu myciu z trzech stron jednocześnie: od góry, dołu oraz z boku. Dzięki trzem strumieniom, automatycznym dozownikom środków myjących i nabłyszczaczy, a także za sprawą oddzielnego strumienia płuczącego, pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów w najkrótszym czasie. Gotowe kosze wyjeżdżają z niej czyste, nabłyszczone i na najwyższym poziomie higieny.

Co równie ważne, zmywarka tunelowa tego typu dostosowana jest do przenoszenia koszy o różnych rozmiarach bez żadnych zmian wprowadzanych w urządzeniu. Wymaga przy tym zaledwie jednoosobowej obsługi, ponieważ załadunek i rozładunek znajdują się po tej samej stronie. Bez wątpienia sprawdzi się nawet w stosunkowo małej przestrzeni, gdyż została zaprojektowana jako urządzenie kompaktowe i wygodne w użyciu.

Ostatnią z zalet zmywarki tunelowej Ibis jest odpowiednia optymalizacja przepływu wody i poboru prądu, która zapewnia minimalizację kosztów przeznaczonych na mycie koszy.

Zmywarki tunelowe nie tylko w zakładach produkcyjnych

Na koniec warto wspomnieć, że zmywarki tunelowe mogą być wykorzystywane także w innych placówkach. Ich różnorodna konstrukcja pozwala na zorganizowanie miejsca pracy w takich miejscach jak restauracje, hotele, stołówki czy szpitale. W wielu przypadkach mogą być rozbudowywane o kolejne moduły i tworzyć całe systemy myjące, pozwalające na wydajną pracę nawet przy największym obciążeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here