Chwasty dwuliścienne w kukurydzy

Chwast jest to niepożądana roślina w uprawach gospodarskich. Typ dwuliścienny wytwarza dwa liścienie w procesie kiełkowania.

Kukurydza, powszechnie uprawiana roślina jednoroczna, jest niezwykle narażona na niekorzystne skutki zachwaszczenia pola uprawnego. Na przykład komosa biała stanowi gigantyczne zagrożenie dla jakości plonów. Jest to roślina wiatropylna, jej okres kwitnienia zaczyna się w czerwcu, a kończy w październiku. Ten chwast z grupy kosmopolitycznej (występuje w klimacie zarówno tropikalnym, jak i umiarkowanym) pobiera mnóstwo składników odżywczych z gleby, a także jest siedliskiem licznych patogenów, które wywołują choroby roślin uprawnych. Na dodatek komosa biała przyciąga groźne insekty. Jest to bardzo uciążliwy chwast ze względu na szybkie tempo rozprzestrzeniania. Niestety istnieją również inne agresywne rośliny, które mogą w tym samym czasie zagrażać polom uprawnym. Praktyka rolnicza dowodzi, że najskuteczniej można je za pomocą prawidłowych zabiegów herbicydowych.

Jak konkretnie poradzić sobie z chwastami dwuliściennymi w kukurydzy?

chwasty

Zachęcamy Państwa do zakupu produkowanego przez firmę Innvigo środka chwastobójczego o nazwie Metodus 650 WG, domyślnie przeznaczonego dla pól uprawnych kukurydzy. Jest to preparat o działaniu doglebowym i dolistnym. Stosuje się go przed wschodem rośliny, do trzech dni od siewu. W jego skład wchodzą trzy substancje czynne, które perfekcyjnie się uzupełniają: terbutylazyna (z grupy triazyn), mezotrion (z grupy pochodnych trójketonów) oraz izoksaflutol (z grupy pochodnych izoksazoli). Metodus 650 WG eliminuje szeroką gamę uciążliwych chwastów – zarówno jednoliściennych, jak i dwuliściennych. Niepożądane rośliny obumrą po kilkunastu dniach od przeprowadzenia zabiegu herbicydowego.

Gorąco polecamy ten chemiczny środek chwastobójczy. Metodus 650 WG błyskawicznie wyeliminuje chwasty dwuliścienne w kukurydzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here