źródło: pexels.com

Przez długi czas szereg elementów meblarskich, takich jak fronty, wykonywano ze standardowej płyty wiórowej, pokrytej laminatem lub płyty fornirowej, najczęściej lakierowanej. Jest to prosty, a zarazem efektowny sposób na odpowiednie wykończenie przestrzeni mieszkalnej, czy biurowej, a dodatkowo pozwala na odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów zabudowy stolarskiej do konkretnego pomieszczenia, oczywiście, jeśli meble wykonywane są na wymiar. Jednak sektor związany z aranżacją wnętrz w dalszym ciągu poszukiwał sposobów, a także materiałem, które pozwolą na ciekawe wykorzystanie elementów meblarskich w przestrzeni. Dlatego też, wprowadzenie na rynek masy plastycznej, którą jest tynk dekoracyjny, otworzyło nowe możliwości w sektorze wykończenia mebli i dekoracji wnętrz. Osoby, które dotychczas były zaznajomione głównie ze standardowym sposobem realizowania projektów stolarskich mogą być nieco zaskoczone, że beton dekoracyjny, który świetnie imituje naturalne materiały, takie jak kamień, stosowany jest także przy okazji mebli.

Dlaczego beton dekoracyjny wykorzystuje się do mebli?

Przede wszystkim masa jest bardzo plastyczna i pozwala na uzyskanie nie tylko ciekawej faktury, ale również różnego rodzaju efektów kolorystycznych. Dlatego stanowi tak popularne rozwiązanie w sektorze budowlanym. Poprzez odpowiednią mieszankę pigmentów, uzyskiwane są odcienie zarówno ciepłe, jak również chłodne, co pozwala na odpowiednie aranżację przestrzeni, z zachowaniem jej spójności i odpowiednią kompozycją elementów. Z uwagi na swoje właściwości, tynk dekoracyjny wykorzystywany jest w przestrzeniach takich, jak kuchnie, salony, czy łazienki. Zapewnia tam odpowiedniej jakości nawierzchnię, zarówno na ścianach, jak i podłodze, a co więcej, jest świetnym materiałem do wykończenia podłogi, jeśli w posiadamy ogrzewaniem podłogowe.

Łatwość nakładania, niewielka waga

Poprzez specjalną formułę, wykorzystywano do jego produkcji, tynk dekoracyjny jest materiałem jednocześnie lekkim, a przy tym bardzo wytrzymałym. Dodatkowo wykazuje bardzo dużą lepkość, przez co na trwałe zostaje zamocowany na konkretnej powierzchni. Z tej racji wykorzystywany jest w sektorze dekoracji mebli. Poprzez nałożenie cienkiej warstwy na front meblowy lub inny jego element, można uzyskać jednolitą, trwała nawierzchnię o ciekawej strukturze i barwie. To, stosunkowo awangardowe rozwiązanie, ma coraz większą liczbę zwolenników. Pozwala to na pełniejsze udekorowanie poszczególnych przestrzeni i stworzenie bardzo oryginalnego, harmonijnego i spersonalizowanego wnętrza. Warto pamiętać, iż produkty oferują możliwość stworzenia nie tylko imitacji materiałów takich, jak kamień, ale również drewno. Przy okazji tynku dekoracyjnego można mówić o specjalnych masach lub farbach strukturalnych na bazie akrylu lub z większą ilością kwarcu, które wykorzystywane są do uzyskania konkretnych efektów wizualnych.

Meble z tynku dekoracyjnego do biura i domu

Rozwiązanie to może być wykorzystywane tak samo w przestrzeniach mieszkalnych, jak również biurowych. Przede wszystkim lekkie meble zyskują teraz wizualnie większy, masywniejszy ciężar, co zmienia też nasz sposób postrzegania, czy odczucia. Bardziej masywne elementy wystroju wnętrza wygląda na stabilniejsze, bardziej wytrzymałe, a przede wszystkim prezentują styl klasyczny, co nie wyklucza możliwości ich wykorzystania w przestrzeniach nowoczesnych, a nawet surowych, czy minimalistycznych. Można także rozważyć ich wykorzystanie w mieszkaniach industrialnych, jako element dekoracyjny. To świetny sposób aranżacji przestrzeni, w szczególności, jeśli inne elementy przestrzeni mieszkalnej także wykonanie są z tego materiału.

Jaki jest koszt tynku dekoracyjnego?

Biorąc pod uwagę, iż meble są elementami często niewielkiej powierzchni, w porównaniu do ścian, czy podłóg, koszt takiego rozwiązania jest stosunkowo niski. Dodatkowo można wykorzystać materiał, których pozostał nam przy okazji wykańczania mieszkania, tworząc w ten sposób elementy wkomponowane w przestrzeń, które zachowują swoją funkcjonalność a jednocześnie są bardzo dyskretne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here