źródło: pexels.com

Jeśli zastanawiamy się nad efektownym, ale też praktycznym wykończeniem przestrzeni kuchennej, powinniśmy zwrócić uwagę na kwestie związane z ustawieniem mebli oraz sprzętów AGD. Bardzo popularne jest obecnie korzystanie z usług firm stolarskich, które oferują możliwość wykonania zabudowy kuchennej na wymiar. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ umożliwia na właściwe zagospodarowanie dostępnego miejsca oraz dostosowanie rozwiązań technologicznych, jak automatycznie otwierany fronty szafek. Dodatkowo, już na etapie projektu, można ustalić, czy w meblach będzie znajdować się dodatkowe oświetlenie. Jego zamontowanie jest o wiele łatwiejsze na etapie konstruowania mebli, niż po ich montażu, dlatego łatwo uzgodnić szczegóły przed rozpoczęciem prac monterskich.

Kuchnie jako przestrzenie robocze – oświetlenie

Zamysłem tworzenia przestrzeni takich jak kuchnie, jest zapewnienia odpowiedniej przestrzeni roboczej, gdzie można przygotowywać posiłki, czy przechowywać szereg naczyń, jak kubki, zastawy, czy garnki i patelnie. Wymaga to odpowiedniej ilości miejsca, dlatego rozwiązania stolarskie uwzględniają szafki stojące, wyposażone w szuflady, co zapewnia przestrzeni funkcjonalność oraz szafki wiszące, w których umieszczać można naczynia oraz produkty spożywcze. Całość zwieńczona jest blatem kuchennym, w którym zamontowana zostaje płyta indukcyjna oraz zlewozmywak. Dzięki odpowiedniemu doborowi głębokości zmywarki, czy piekarnika, może wkomponować te elementy w zabudowę meblarską, tworząc jednolitą, spójną i elegancką przestrzeń.

Światło centralne w pomieszczeniu

Lampa, czy żyrandol to jedne z podstawowych źródłem światła. Muszą znaleźć się w każdym pomieszczeniu, zapewniając doskonałe oświetlenie. Dlatego podczas zakupu tego rodzaju produktu trzeba mieć na uwadze nie tylko wygląd i odpowiednie dopasowanie lampy do pomieszczenia, ale również jej rozmiar. Zbyt intensywne światło tak naprawdę może oślepiać i utrudniać pracę. W przypadku niedoboru światła o wiele łatwiej poradzić sobie z tym problemem.

Czym są listwy ledowe?

To nic innego jak nowoczesny rodzaj oświetlenia, który może być umieszczony między innymi w meblach. Często montowany jest także przy suficie lub w okolicach blatu kuchennego. Wszystko zależy od tego, które rozwiązanie zapewni doskonałą kompozycję oraz będzie się spełniać w swojej roli, jako oświetlenia pomocniczego, czy też miejscowego.

Dlaczego warto zamontować listwy LED w kuchni

Przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo energooszczędne, a dodatkowo, poprzez sposób montażu, wyłączona taśma pozostaje niemal niewidoczna. Natomiast podczas jej założenia na spodzie szafek wiszących, uzyskane zostaje oświetlenie, które jest równomierne na całej długości blatu roboczego. Dlatego rozwiązanie to jest tak popularne. Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych lamp, a dodatkowo na rynku dostępny jest szeroki wybór kolorystyki diod.

Czy blat kuchenny wymaga dodatkowego oświetlenia?

Jak wiadomo, nad blatem znajduje się duża liczba szafek wiszących, które rzucają cień. Dlatego korzystanie z tylko jednej lampy może nie dawać zadowalającego efektu, tym bardziej, iż sami, w trakcie pracy, możemy ograniczać ilość światła, jaka dociera do blatu. Poprzez wykorzystanie taśmy ledowej w odpowiednim miejscu, zapewniona zostaje funkcjonalność przestrzeni i doskonałe oświetlenie. Nie jest to rygorystycznym wymogiem, jednak poprzez instalację tego rozwiązania zyskujemy wybór, z którego typu oświetlenia korzystać. Bez dodatkowych świateł jesteśmy tego wyboru po prostu pozbawieni.

Jaka jest cena listwy LED?

Ogólna cena za produkt jest stosunkowo niska. Za szpulkę taśmy LED zapłacimy najpewniej około 35 – 90 złotych. Najczęściej dostępne są produkty o długości 5 metrów, dlatego, aby ocenić, jaka ilość taśmy będzie potrzebna, warto obliczyć całkowitą długość mebli, czy ściany, na której odbędzie się montaż. Trzeba pamiętać, iż do zakupu należy doliczyć listwę LED, w której umieszczona zostaje taśma. W zależności od materiału, z którego wykonano listwę, ponieważ dostępne są zarówno wersje aluminiowe jak również plastikowe, zapłacimy od nawet 15 złotych za sztukę, trzeba jednak zwrócić uwagę na długość produktu i przygotować się na potrzebę kupna kilku elementów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here