źródło: pexels.com

Podczas aranżacji przestrzeni mieszkalnych niezbędne staje się wykorzystanie szeregu akcesoriów, które danym pomieszczeniom zapewnią funkcjonalność. Obecny rynek związany z meblami dostarcza wielu ciekawych estetycznie, praktycznych i wytrzymałych rozwiązań o szerokim zastosowaniu. Sporym atutem jest także możliwość składania zamówień na meble na wymiar, co pozwala na efektywne i optymalne zagospodarowanie konkretnego pomieszczenia, z zachowaniem jego funkcjonalności. Innym, bardzo ważnym elementem każdego mieszkania jest odpowiednie oświetlenie. Dlatego podczas wyboru lampy lub żyrandolu, warto wziąć pod uwagę samą ich moc oraz metraż, który będą mieć za zadanie oświetlić.

Światło punktowe a rozproszone

W przypadku pomieszczeń użytkowych, takich jak salon, czy kuchnia, zainstalować można dwa typy oświetleń: punktowe oraz rozproszone. W pierwszym przypadku są to niewielkich rozmiarów lampy lub plafony, także lampy LED podtynkowe i ich pochodne, których zadaniem jest doświetlenie konkretnego miejsca. Dlatego rozwiązanie to nie sprawdza się jako światło główne, ponieważ nie zapewnia odpowiedniej ilości światła w całym pomieszczeniu. Dlatego obok oświetlenia miejscowego, niezbędne jest wykorzystanie żyrandolu lub lampy, która daje światło rozproszone, zapewniając równomierne oświetlenie całej przestrzeni.

Aranżacja garderoby – na co zwrócić uwagę?

To praktyczne, z reguły niewielkich rozmiarów przestrzenie, w których znajdują się najważniejsze elementy, jak szafa przesuwna, przeznaczona do przechowywania ubrań, niejednokrotnie z zamontowanymi na drzwiach lustrami. Wiele osób wykorzystuje w garderobach także toaletki, przy których można między innymi nakładać makijaż. Tego rodzaju zadanie wymaga jednak odpowiedniego oświetlenia. Podczas wykańczania garderoby warto zastanowić się, czy istnieje potrzeba wykorzystania lampy o świetle rozproszonym. Niewielki metraż tego pomieszczenia pozwala na wykorzystanie lamp punktowych, zamontowanych w określonych miejscach, zapewniając tym samym widoczność tam, gdzie jest to niezbędne, na przykład przy szafie lub w okolicach lustra i toaletki.

Lustro z lampami – czy warto kupować?

Z pewnością wiele osób, podczas rozważania zakupu niezbędnych elementów do garderoby, zastanawia się, czy element ten sprawdzi się w przestrzeni. Inne pytanie to, czy nie będzie on wyglądał po prostu kiczowato. Na szczęście producenci tego rodzaju rozwiązań, świadomości trendów we współczesnym budownictwie, a także aranżacji wnętrz, dostarczają swoim klientom produktów nowoczesnych, bardzo eleganckich i funkcjonalnych. Dlatego okazuje się, że wybór tego typu lustra może być strzałem w dziesiątkę Obok bardziej klasycznych modeli, w których lampy występują na ramie, istnieją także rozwiązania wykorzystuję lampy LED, wmontowane pod lustrem, które umiejscowione zostały w ten sposób, aby zapewnić odpowiednią ilość światła.

Jaką barwę światła wybrać do garderoby?

Wiele zależy od tego, w jakim celu będzie wykorzystywane to pomieszczenie. Jednak z uwagi, iż może sprawdzać się jako miejsce do wyboru codziennych kreacji, także nakładania makijażu, trzeba pamiętać, iż tego rodzaju czynności najlepiej wykonuje się przy świetle neutralnym. Zapewnia ono doskonałą widoczność, pozwala także na odpowiedni dobór koloru podkładu względem cery, cieni, czy szminki. Dlatego wiele typów luster podświetlanych, czy wyposażonych w lampy, emituje właśnie światło neutralne.

Jaka jest cena lustra podświetlanego?

Wiele zależy od tego, jaki rodzaj lustra będzie nas interesować. Z pewnością trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 300 do 600 złotych. W tej półce cenowej można znaleźć modele bardzo nowoczesne, estetyczne, wyposażone w rozwiązania energooszczędne, które świetnie komponują się z nowoczesnymi przestrzeniami. Warto zwrócić uwagę na zastosowanie lustra, ponieważ na rynku dostępne są także modele przeznaczone do takich przestrzeni, jak łazienki gdzie są coraz chętniej wykorzystywane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here