źródło: pexels.com

Dla wielu osób salon to jedna z najważniejszych przestrzeni w całym domu, czy mieszkaniu. Z reguły jest to także miejsce największym metrażu, co ułatwia wykorzystanie dostępnego miejsca, w celu stworzenia konkretnych stref, takich jak wypoczynkowa, czy związana ze spożywaniem posiłków. Z uwagi, iż niezbędne jest zagospodarowanie przestrzenie w ten sposób, aby zachowała swoją funkcjonalność, a jednocześnie dostępna była spora ilość miejsca, co pozwoli na jednoczesne przebywanie w salonie nawet większej grupy osób, odpowiednia aranżacja wnętrza może okazać się nie lada wyzwaniem. Jednak z pomocą przychodzą projektanci, którzy dla swoich klientów mają szereg ciekawych i praktycznych rozwiązań. Obok samego wykorzystania przestrzeni w sposób praktyczny i funkcjonalny, jest także jej wystrój, a w tej materii mamy coraz więcej możliwości.

Czym jest tynk dekoracyjny?

To nic innego jak rodzaj specjalnej masy nakładanej na poszczególne nawierzchnie, jak ściany, czy podłogi. Z uwagi na swoją plastyczność oraz szeroką gamę kolorystyczną, możliwe jest tworzenie oryginalnych aranżacji przestrzeni, co przekłada się na możliwość komponowania tego typu rozwiązań tak samo w pomieszczeniach bardziej klasycznych, jak również nowoczesnych, czy industrialnych. Co więcej, wykorzystanie tego materiału ma wiele zalet pod względem technicznym, które sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach, jak również łazienkach, dlatego jest tak popularna we współczesnej aranżacji wnętrz.

Tynk dekoracyjny w salonie – gdzie go wykorzystać?

Salon to przestrzeń dzienna, rekreacyjna, ale również bywa, iż to miejsce, w którym przyjmujemy gości. Wymaga to zastosowania odpowiedniej kolorystyki, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie konkretnych efektów, w postaci odczuć, jakie powoduje wystrój, czy kolorystyka. Psychologowie, a wraz z nimi także projektanci wnętrz, iż kolorystyka danego pomieszczenia wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego w salonie sprawdzi się kolorystyka ciepła, która ułatwi wypoczynek, relaks i przywoływać będzie miłe, przyjemne odczucia. Tym bardziej wykonanie fragmentu ściany na zasadzie elementu ozdobnego, czy przestrzeni w okolicach kominka lub miejsca wyznaczonego na telewizor kompozycji z tynku dekoracyjnego, przekłada się na ciekawe wykorzystanie dostępnego miejsca, przy jednoczesnym stworzeniu elementów opartych na naturalnej kolorystyce. To ułatwia spójną aranżację konkretnych pomieszczeń.

Beton dekoracyjny na podłodze

Wydaje się, iż podłogi to płaszczyzny zarezerwowane w przypadku salonów dla materiałów takich, jak drewno, czy panele. Okazuje się jednak, iż można pokusić się o jej wykonanie także z betonu dekoracyjnego. Przede wszystkim pozwala to na stworzenie spójnej, jednolitej i równej płaszczyzny, przy jednoczesnym zachowaniu kolorystyki, która wkomponowuje się w przestrzeń. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykonanie całej podłogi lub jej fragmentu właśnie przy wykorzystaniu tynku dekoracyjnego.

Zalety betonu dekoracyjnego

Przede wszystkim jest to produkt bardzo wydajny, a dodatkową zaletą jest możliwość stworzenia jednolitej powierzchni na płaszczyźnie do 140m2. Z uwagi na specjalną formułę jest materiałem bardzo wytrzymałym, plastycznym o szerokiej gamie kolorystycznej. Trzeba jednak pamiętać, iż odchylenie próbki prezentowanej przez producenta, a efektu finalnego może być różne na poziomie 5 do 10%. Jest to jednak niewielkie odchylenie. Powierzchnie wykonanie z betonu dekoracyjnego są bardzo eleganckie i wytrzymałe, a jednocześnie mocno spersonalizowane. Materiał ten może być wykorzystywany w różnych stylach architektonicznym, a dodatkową zaletą jest możliwość pokrycia tynkiem dekoracyjnym także frontów meblowych.

Jakie są ceny tynku dekoracyjnego?

To wszystko zależy na jaki produkt się zdecydujemy. Z pewnością jednam musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 300 – 500 złotych za opakowanie. W przypadku podstawowej masy tynkowej, którą jest stiuk, 10kg masy to koszt około 380 złotych. Natomiast finalny budżet, który przeznaczymy na realizację przestrzeni przy użyciu tynku dekoracyjnego, zależy jest również od powierzchni, którą zamierzamy wykończyć w ten sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here