źródło: pexels.com

No właśnie, w końcu przychodzi ten moment, że można pomyśleć o szczegółach dekoracyjnych mieszkania. Obok materiałów przeznaczonych do wykończenia przestrzeni, jak panele podłogowe, czy płytki, trzeba również wziąć pod uwagę rodzaje oświetleń w poszczególnych pokojach. W przypadku miejsca takiego jak sypialnia, trzeba uwzględnić, iż jest to strefa wypoczynkowa, w której najwięcej czasu spędza się wieczorami lub o poranku, czyli niejednokrotnie w porach, kiedy ilość światła dziennego jest niewielka. Co zatem zrobić, aby zapewnić sypialni użytkowość, a jednocześnie wprowadzić ciekawe akcenty estetyczne, które wpłyną na jej wystrój? Być może zakup żyrandolu do sypialni to dobre rozwiązanie.

Jaki rodzaj żyrandolu do sypialni?

Trzeba na początek wziąć pod uwagę metraż naszej sypialni. To jeden z podstawowych parametrów, który pozwoli na odpowiedni wybór oświetlenia. W przypadku niewielkich przestrzeni można rozważyć kupno żyrandolu z pojedynczą lampą. Dzięki temu rozwiązaniu unikniemy ryzyka, iż światło będzie zbyt intensywne lub oświetlające. Wedle trendów w stylizacji wnętrz, wyraźne jest skierowanie się ku światłu ciepłemu, nawet lekko stłumionemu poprzez karnisz, które zapewnia komfortową atmosferą i pozwala na wyciszenie oraz relaks.

Czy sypialnia wymaga większej ilości świateł?

Jak wiadomo, ceny za mieszkania są obecnie dość spore. Zmieniły się również trendy, jeśli chodzi o budownictwo. Coraz mniejsza liczba ludzi decyduje się na kupno dużego domu, o wiele lepiej sprawdzają się mniejsze przestrzenie, o powierzchni około 90 – 100 m2. Z jednej strony zapewnia to wystarczającą ilość pomieszczeń dla całej rodziny, z drugiej także koszta utrzymania tego typu obiektów są niższe. Dlatego ważne jest, aby w odpowiedni sposób zaplanować każde z pomieszczeń, zapewniając mu jednocześnie funkcjonalność i przestronność. Często to zadanie wymagające, jednak wielu projektantów wnętrz dostarcza gotowych i ciekawych rozwiązań, które pomagają osiągnąć zdumiewający efekt. W przypadku sypialni powinna być tam wystarczająca ilość miejsca na łóżko, które jest chyba najważniejszym meblem, dobrze również, jeśli znajdzie się trochę miejsca na dodatkowe akcesoria, jak toaletki, czy szafa przesuwna, w której można przechowywać ubrania. Dlatego jeśli w naszej sypialni znajdują się tego typu elementy, można zastanowić się nad zastosowaniem światła punktowego, które oświetli konkretne miejsca.

Jaki rodzaj światła wykorzystać w sypialni?

Wbrew pozorom może to być ważna decyzja. Przy okazji elementów takich, jak szafy przesuwne można wykorzystać lampy LED podtynkowe, które świetnie oświetlają przestrzeń przy szafie. Ułatwia to nie tylko dobór kreacji, ale również przeglądanie się w lustrze, w celu stwierdzenia, czy stylizacja nam pasuje. Alternatywę mogą stanowić plafony, które są lampami płaskimi, świetnie komponują się w wielu przestrzeniach i sprawdzają się jako oświetlenie miejscowe.

Koszt lamp do sypialnia

I teraz najważniejsze dla osób, które właśnie planują swój budżet związany z remontem sypialni lub jej wykończeniem. Na początek należy skupić się na oświetleniu centralnym, ponieważ jest wymogiem, jeśli chodzi o zakup lampy lub żyrandolu. Natomiast cena produktu jest zależna od wielu aspektów. Podstawowych jest typ oświetlenia. Możliwe jest kupno żyrandolu o pojedynczej żarówce lub z kilkoma lampami, a co za tym idzie, różna jest także cena. Z pewnością na ten wydatek należy liczyć kwoty rzędu 400 – 1000 złotych. Oczywiście może to być kwota dla niektórych wygórowana, trzeba jednak pamiętać, iż oświetlenia w mieszkaniu nie wymienia się co kilka lat, a wysoka jakość produktów zapewnia im żywotność. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż wiele z produktów to bardzo estetyczne kompozycje, które świetnie prezentują się w sypialni, dodając jej luksusu.

Cena plafonu i lampy podtynkowej

Tego typu elementy są z reguły tańsze. Wynika to z faktu, iż są mniejszych rozmiarów i pełnią funkcję światła punktowego. Zakup jednej lampy to koszt oscylujący w granicach 80 do 300 złotych. Oczywiście, ceny te mogą być różne, wszystko zależy nie tylko od sklepu, ale również samego producenta, jednak z pewnością zakup produktów w tej cenie zapewnia rozwiązania wysokiej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here